GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-05-2021 20:01

Bürosunda Bıçaklı saldırıya uğrayan Avukat yaralandı...

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde meydana gelen olayda Av.Zafer Kemerli kendi ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı. Yaşanan saldırı olayı sonrasında Çanakkale Barosu kınama mesajı yayınladı.

Bürosunda Bıçaklı saldırıya uğrayan Avukat yaralandı...

Gelibolu ilçesinde  Avukat Zafer Kemerli öğleden sonra ofisinde çalışırken henüz kimliği açıklanmayan bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Saldırıdan yaralı olarak kutrulan Avukat Zafer Kemerli hastaneye kaldırılırken saldırgan yakalandı. Çanakkale Barosu bu konuda bir açıklama yayınladı açıklama şöyle

 

ÇANAKKALE BAROSU MENSUBU AV. ZAFER KEMERLİLER’E YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Gelibolu da meslektaşımız Çanakkale Barosu mensubu Av. Zafer Kemerliler, 21 Mayıs 2021 Cuma günü öğleden sonra bürosunda mesleğinden dolayı bıçaklı saldırıya uğramıştır.

Hukuki süreci yakından takip ediyoruz. Saldırganın hukuk çerçevesinde en ağır cezayı alması içinde takipçisi olmaya devam edeceğiz. 

Türkiye’nin birçok yerinde görevlerini yaparken meslektaşlarımız ne yazık ki hala saldırılara uğruyor, yaralanıyor hatta öldürülüyor.

Meslektaşımızın yaşadığı bu çağdışı olay hem avukatların hem de vatandaşlarımızın güvende olmadığının kanıtıdır.

Çanakkale Barosu her koşul altında avukata yapılan baskı, tehdit ve saldırıların karşısında yer alacak, bu anlayış ve davranışlarla mücadele edecektir.

Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Çanakkale Barosu olarak, hak arayışının güvencesi Avukata yapılan bu saldırıyı en şiddetli şekilde KINIYOR ve LANETLİYORUZ.

 

ÇANAKKALE BAROSU

Taner ARÇUKOĞLUTaner ARÇUKOĞLU