SAĞLIK
Giriş Tarihi : 13-01-2022 16:59

Başhekim Op. Dr. Keser; Acil Seviste Yeşil Alan polikliniği hayata geçti.....

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Acil servisinde hasta tedavi hizmetlerini kalitesini artırmak amacıyla yeşil alan polikliniği 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren hizmet vermeye başladı.

Başhekim Op. Dr.  Keser; Acil Seviste Yeşil Alan polikliniği hayata geçti.....

Mehmet Akif Ersoy  Devlet Hastanesi Acil servisinde hasta tedavi hizmetlerini kalitesini artırmak amacıyla yeşil alan polikliniği 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren hizmet vermeye başladı Bu konuda yapılan açıklama Şöyle;

Covid19 pandemisi nedeniyle hastanemizin acil servisine ayaktan başvuran hasta sayısı artmış olup acil serviste yoğunluğa neden olmaktadır.

Hastanemiz acil servisine başvuran hastalar; 24 saat çalışan triaj sistemi ile yeşil /sarı/kırmızı sınıflarına ayrılip ilgili muayene odalarına yönlendirilmektedir.

Böylece acil vakaların bekleme süresini azaltılıp hasta bakım kalitesi artmaktadır.

Acil olmayan hayatı riski bulunmayan yeşil kodlu hasta grubu icin yapılan bu düzenlemeyle oluşturulan yeşil alan polikliniği ile Acil Servislerde hasta yoğunluğunun ve beklemesinin de önüne geçilerek hasta memnuniyeti artacaktır.

Başhekim Op. Dr. Hasan Keser, Vatandaşlarımızın bu uygulamayı normal bir poliklinik hizmeti olarak görmemesini, acil servisimize ayaktan müracaat eden hastalarımızın daha hizmet ve kaliteli bir hizmet almasını sağlayan bir işleyiş olarak görmelerini rica ediyoruz" dedi.

Taner ARÇUKOĞLUTaner ARÇUKOĞLU