DİĞER
Giriş Tarihi : 27-11-2014 17:50   Güncelleme : 27-11-2014 17:50

Elazığlı berber şehit Asker ve Polislerin Bilgilerini Dükanında Sergiliyor

Astsubay ağabeyini 17 yıl önce tatbikatta kaybeden Elazığlı bir berber o tarihten sonra şehit olan asker ve polislerin isimlerini, özgeçmişlerini bir katalogda toplamaya başlamış.

Elazığlı berber şehit Asker ve Polislerin Bilgilerini Dükanında Sergiliyor
Astsubay ağabeyini 17 yıl önce tatbikatta kaybeden Elazığlı bir berber o tarihten sonra şehit olan asker ve polislerin isimlerini, özgeçmişlerini bir katalogda toplamaya başlamış. İşyerini şehit fotoğrafları Türk Bayraklarıyla donatan berber şehitlere vefasını bu şekilde göstermeye çalışıyor.
 
Elazığ’da erkek kuaförlüğü yapan Veysel Doğan(38), işyerinde 'Aziz Şehitler Köşesi' ve 'Türkiye şehitleri kataloğu' oluşturdu. 'Aziz Şehitler Köşesi'nde Elazığlı şehitlerin, katalogda da tüm Türkiye genelinde asker ve polis şehitlerinin öz geçmişinin yanı sıra Çanakkale Şehitleri ile ilgili albümler de bulunuyor.
 
1993'ten beri erkek kuaförlüğü yaptığını belirten Veysel Doğan, ağabeyi Astsubay Başçavuş Kıvanç Doğan’ın 1997 yılında Diyarbakır’da tatbikat esnasında kalp krizi geçirerek vefat ettiğini kaydetti. Doğan, “Ben bu süreçten sonra şehitlik köşesini oluşturmaya başladım. Şehitlerimizin sadece bir gün değil, her gün anılmasını istedim." dedi.
 
İşyerinin dört bir köşesini Türk bayrakları ve şehit fotoğraflarıyla donatan ve hazırladığı şehitler albümleri ile de müşterilerin şehitler hakkında bilgi edinmesi sağlayan Doğan’ın bu çalışması vatandaşlardan ve yöneticilerden büyük takdir topluyor. Kendi imkanlarıyla böyle bir çalışma yaptığını belirten Doğan, müşterilerden ve şehit ailelerinden çok olumlu tepki aldığını, bazı şehit yakınlarının iş yerini ziyaret ettiğini ve albümlere bakıp duygulandığını söyledi.
 
Doğan, ayrıca bir şehit yakını olarak yaşanan açılım süreci içerisinde terör örgütü ve yandaşlarına tavizler verildiğini, açılım süreci ile alakalı yeterince bilgi sahibi olmadıkları için tedirgin olduğunu belirterek şöyle konuştu: ”Açılım süreci ile beraber dağdan inen teröristler oldu. Açılım adı altında kaç yıldır süren bir süreç var. Bu süreçten önce teröristin en azından dağda olduğunu biliyorduk. Şimdi ise teröristler eli kolunu sallayarak geziyor. Açılım süreci ile birlikte devlet tarafından terör örgütüne ciddi tavizler verildi.” dedi.
 
Şehit ailelerine ve gazilere haklarının yeterince verilmediğini öne süren Doğan, "Şehitlerimizin yakınları yeterince değer görmüyor. Bazı yerlerde ikinci sınıf insan muamelesi görüyorlar. Bürokraside işlerimiz çok uzun sürüyor. Onlar bu vatan için şehit oldular, bizler de onların hatıralarına millet olarak sahip çıkmalıyız.” dedi.
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA