TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 11-11-2014 22:46   Güncelleme : 11-11-2014 22:46

Araçların Rüzgarı ile Aydınlık Yollar

Yeni teknolojiler ile artık tasarruflu enerji kullanımı her alana girmeye başlıyor

Araçların Rüzgarı ile Aydınlık Yollar
Araç Rüzgarı Enerjiye Dönüyor
Son yıllarda Teknoloji firmaları ve bilim insalarının enerji üzerinde yaptığı çalışmalar meyvesini vermeye başlamış gibi gözüküyor
EKO-Tasarım firması olarak bilinen TAK Firması tarafından geliştirilen sistem ile otobanlarda araçların oluşturmuş olduğu rüzgar enerjisi enerjiye dönüşütürülerek daha aydınlık yollar yapılması planlanıyor.
Özellikle ülkemizde görmeye alıştığımız karanlık otoban yolları için kullanışlı bir buluş olabilir. Çünkü ülkemizde dahil olmak üzere bir çok ülkede otoyolların sadece belirli bir bölümleri aydınlatılmaktadır. Yüksek enerji maliyetlerinden dolayı yolları komple aydınlatmak ülkelerin istemediği bir sistem olmuştur.
Fakat bu sistem ile otoyollara dikilecek rüzgar gülleri ile hem bütün direkler kendi enerjisini üretecek hemde bütün yollar daha aydnlık olacaktır.
Araçlar ve özellikle kamyonların karayollarında oluşturdukları rüzgar enerjisini kullanarak çalışacak sistem şuan için geliştirme aşamasındadır. Önümüzdeki yıllarda özellikle ülkemizde görmek istediğimiz bir teknoloji adımı olarak belirtebiliriz.
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA