GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-01-2021 22:46   Güncelleme : 27-01-2021 23:36

Acı olay!..İçinde 2 kişi bulunan araç Baraj göletinde kayboldu...

Ayvacık ilçesinde yükselen baraj göleti sularına kapılan araç içerisindeki birisi kadın 2 kişi ile birlikte kayboldu

Acı olay!..İçinde 2 kişi bulunan araç Baraj göletinde kayboldu...

Çanakkale'nin Ayvacık ilçe merkezinden sabah saat 08.00 sıralarında Rüzgar Enerji Santrali'ne giden biri kadın 2 görevlinin bulunduğu araç ,kestirme yoldan karşıya geçmek için Ayvacık Barajı göletinin içinden geçen yola girdi Suların yüksek olması nedeniyle araç su almaya ve sürüklenmeye başlayınca araçta bulunan Filiz Soydoğan Çiçek Telefonla 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak yardım istedi 12 saniye süren görüşmenin ardından telefona ulaşılamadı. yardım için olay yerine gelen jandarma, 112 Acil Sağlık, Sahil Güvenlik, UMKE ve AFAD ekipleri aracın izine rastlayamadı bunun üzerine yoğun bir arama faaliyeti başlatan ekipler akşam karanlığına kadar süren çalışmalaradan bir sonuç alamadı araç içinde bulunan diğer kişinin rüzgar enerji santralinde iş güvenliği uzmanı olarak çalışan Mürsel Meracıoğlu olduğu öğrenildi

AYVACIK BELEDİYE BAŞKANI BAYRAM KURTARMA BÖLGESİNDE

Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Ayvacık Barajı'na bir aracın düştü ihbarı yapılması üzerine bölgede başlatılan çalışmaları olay yerine gelerek inceledi.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Bayram, aracın bulunması için belediye imkanlarının seferber edildiğini söyledi. Bayram, "İhbar geldiği andan itibaren büyük bir titizlikle çalışmalar sürüyor. Belediye olarak imkanlarımızı seferber ettik. Çalışmalara katılan ekiplere sıcak çay ve ısıtıcı desteği sağlıyoruz. Umarız çalışmalar en kısa sürede neticelenir ve sağ salim vatandaşlarımıza ulaşırız." dedi.

VALİ AKTAŞ OLAY YERİNE GELDİ

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş olay yerine gelerek arama- kurtarma çalışmalarını yerinde yöneten Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik ve diğer yetkililerden bilgi aldı. Vali Aktaş yürütülen çalışmalar üzerine yaptığı değerlendirmede; "2 vatandaşımızın araçta olduğu bilgisi elimizde mevcut. Tüm idarecilerimiz ile birlikte burada çalışmaları sürdürüyoruz. Sahil Güvenlik Komutanlığından, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ne kadar tüm ekiplerimiz şuanda buradalar. Devletimiz tüm imkanlarını seferber etmiş durumda. İnşallah en kısa zamanda arama kurtarma faaliyetlerinden sonuç almayı ümit ediyoruz" dedi.