GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-11-2020 11:45   Güncelleme : 24-11-2020 11:45

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı '' Öğretmenler günü Mesajı ''

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenliğe adım attığı ve Millet Mekteplerinin açılışı olan 24 Kasım tarihi her yıl ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı '' Öğretmenler günü Mesajı ''

“Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.” diyen Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenliğe adım attığı ve Millet Mekteplerinin açılışı olan    24 Kasım tarihi her yıl ülkemizde  Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 
Her geçen gün daha iyi deneyimliyoruz ki  iyi bir eğitimin insanı nasıl etkileyebildiğini, geleceğine nasıl ışık tuttuğunu ve nasıl başarılara imza atılabileceğini… Ve tabii ki çok iyi biliyoruz iyi bir eğitimin ancak iyi bir öğretmenle mümkün olabileceğini. Bilgisi, donanımı, başarılarından ziyade öğrencilerine her zaman insanca yaklaşan; onlara iyiyi ve doğruyu aşılama gayretine dönüştüren öğretmenler bir çok insanın hayatında son derece kıymetli bir konumda kendilerine yer buluyor. Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir . Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olan öğretmenlik mesleğini;
“Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözü icra edilen mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından anlamlıdır .

Kadim değerlerin anlık  çıkarlara feda edildiği günümüzde bu kutlu sanatı en güzel biçimde icra etmek durumunda olan ilkelerini ve değerlerini hiç bir zaman unutmayan saygıdeğer öğretmenlerimiz  her daim heyacanlarından  ve ideallerinden vaz geçmeden yola devam etmektedirler. Yüce önderimiz  Mustafa Kemal Atatürk'ün  öğretmenlerimize hitaben yaptığı bir konuşmada toplumu şekillendirme adına öğretmenlere nasıl önemli bir görev düştüğünü şu sözlerle açıklamıştır: “Arkadaşlar, yeni Türkiye’nin birkaç yıla sığdırdığı askerlik, siyaset ve yönetim alanlarındaki devrimler, sizin; sayın öğretmenler, sizin toplumda ve düşünce yaşamınızda yapacağınız devrimlerdeki başarınızla gerçekleşecektir. Hiçbir zaman unutmayın ki, Cumhuriyet sizden “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller ister.” Böylesine mühim bir görevi olan öğretmenlere toplumsal açıdan çok önemli görevler düşmektedir.
İşte;  24 Kasım böylesine önemli bir iş yapan öğretmenlerimizi bir kez daha hatırladığımız, onlara olan sevgi ve saygımızı gösterdiğimiz, kutlamaların yapıldığı bir gündür.

Günümüzde bir kere daha anlıyoruz ki,kazanılması gereken asıl büyük servet; para, şöhret ve makamdan öte erdem ve bilgeliktir Yüreğimizi, ruhumuzu en büyük erdemlerle tezyin ve teçhiz etmeli ve bu amaçlarımızdan vazgeçmeden yolumuza devam etmeliyiz.

Evrensel medeniyet kulesi de hiç şüphesiz bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz sayesinde yükselecektir.
Öğretmenlerimiz Saygı ,minnetle, sevgiyle anıyoruz...Gününüz kutlu olsun.

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı