GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2020 21:17   Güncelleme : 09-11-2020 21:17

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığı ''10 Kasım'' mesajı

Atamızı 82. Ölüm Yıldönümünde saygıyla, sevgiyle , minnetle ve özlemle anıyoruz.

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığı ''10 Kasım'' mesajı

Atamızı 82. Ölüm Yıldönümünde saygıyla, sevgiyle minnetle ve özlemle anıyoruz. 
Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milletini ,ülke yönetiminin tek sahibi yapması, ülkenin öz kaynaklarını da milletin hizmetine vermesi,  vatan ve millet sevdalısı bir lider olması tüm dünya ülkelerince tartışmasız kabul edilmiştir. Kendisini Türk milletinin bağımsızlık mücadelesine adayan Atatürk, hiçbir zaman şahsi menfaatini düşünmemiş, sadece milletin menfaatleri doğrultusunda hareket etmeyi yegane yol olarak görmüştür.

1938 yılından beri, her 10 Kasım, Ata’mızı kaybetmenin verdiği büyük hüznün yanında, onu daha iyi anlamanın gereğinin ortaya konulması gereken bir gün olarak ta değerlendirilmelidir. O’nun hayatını, ilkelerini ve bizden yapmamızı istediği şeyleri, bilimsel olarak ortaya koymak ve uygulamak, bizlerin birinci vazifesi olmalıdır. Atatürk devrimleri bugün bir çok ülkede örnek olarak kabul görmüş bir vaziyette ele alınmaktadır. Bağımsızlığını tam olarak kazanamamış bir çok ülkeye Atatürk devrimleri, ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Bütün bunlar Atatürk’ün evrensel bir dünya görüşünün mimarı olduğunu da göstermektedir.

Bizler her 10 Kasım’ı, bıraktığı eserlerin izinde, ülkeyi daha da ileriye götürebilmek adına neler yapılabileceğinin ortaya konulması gereken bir gün olarak görmeliyiz. 10 Kasım’ı, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet ettiği bir gün olarak düşünmek, sanırım doğru bir yaklaşım olarak kabul görecektir. 10 Kasım günü, Atatürk gençliğine yakışır, ülkemizi ileriye götürebilecek her türlü proje ve çalışmaların yapıldığı, durmadan daha ileri hedefleyen bir ilke ile, azimle çalışarak  bağımsızlık için verilen savaşın artık ekonomi, bilim eğitim alanında çalışma, üretme ve refah ve huzur içinde medeni ülkeler seviyesinde olabilme amaçıyla daha da fazla gayretle yine yeniden birlikte olabilmeliyiz.

Atatürk’ü her 10 Kasım’da daha iyi anlamak ve anlatmak hepimizin görevi olsun ki! Bizden sonraki nesillerimiz onu daha iyi anlasın. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanın nasıl ayakta kaldığını öğrensin ki, bayrağına ve vatan toprağına daha çok sahip çıksın. Her türlü iç ve dış düşmanlara karşı uyanık ve hazırlıklı olabilsin.

Bütün dünya ülkelerinin de kabul ettiği gibi Dünya tarihine adını yazdıran aziz Atamızın UNESCO’da geçen tanımıni bir kere daha hatırlamakta fayda vardır...Bu tanıma göre:
Atatürk, uluslararası anlayış, iş birliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı gözetmeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. Biz böyle liderden ülke ve vatanımızı miras aldık ve bu dökülen kanların hakkı ile her daim görevlerimizi hatırlayarak RUHUN ŞAD MEKANIN CENNET OLSUN DİYORUZ .Huzur içinde uyu..
Unutmadık ve Unutmayacağız.