GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2020 01:08   Güncelleme : 31-10-2020 01:50

Arslan Başkan Kepez'e Hizmette sınır tanımıyor!..

Kepez Belediyesi tarafından, dün Hamidiye Mahallesi’nde, Ek Hizmet Binası ve Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Yanar Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi

Arslan Başkan Kepez'e Hizmette sınır tanımıyor!..

.Kepez Belediye Başkanı Birol Aslan ve Ekibi Hizmette sınır tanımıyor Hizmeti vatandaşın ayağına götürerek Merkeze uzak konumda bulunan Hamidiye mahallesi sakinlerinin işlemlerini ve olası sorunlarını anında çözüme kavuşturmak için bir ek hizmet binasını hayata geçirdi binanın çevresinide Park olarak düzenleyerek vatandaşa yeşil bir alan kazandırdı Parka alınan kararla Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Yanar adı verildi Yanar Biga İlçesinde görevliyken emekliliğine 2 yıl kala adli takip yaparken şehit olmuştu.

Açılışa Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, İYİ Parti İl Başkan yardımcısı Taner Arçukoğlu CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren,İl Jandarma Alay komutanı,Hava radar mevzii komutanı ,Sahil Güvenlik komutanı,116 Jandarma alay komutanı Askeri personel, belediye meclis üyeleri, Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Yanar’ın ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan yaptığı konuşmada, “Bu hafta Cumhuriyet Haftası. Dün en büyük bayramı büyük bir çoşkuyla kutladık. bu vesile ile Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümünü kutluyor Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını saygı ile minnetle rahmetle anıyorum.Kepez 1877-1878 yılında Bulgaristandan göç eden 28 kurucu aile tarafından kurulmuştur bu 28 aileden biriside benim ailemdir Allaha şükürler olsun ki halkımızın teveccühü ile doğduğum bu topraklara hizmet etme onurunu ve gururunu yaşıyorum burada oluşturduğumuz bu alanada bir vefa borcu olarak kurtuluş savaşından zaferle çıkan Cumhuriyetimizin kurulmasındaki temel taşlarından biri olan T.S.K mizin bir mensubunun Göğsünü düşmana siper ederek, sınırlarımızı koruyan bir kahramanın adı Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Yanar’ın adını verdik. İnşaat aşamasında hemen hemen her gün buraya geldim. Her gün buraya geldiğimde, bu ismin buraya çok yakıştığını gördüm. Hamidiye Mahallesi sakini bir eş, bir anne. Şehidimizin biricik evlatları, hüzünlü mutluluklarını siz değerli katılımcılar ile yaşıyoruz” dedi.


 Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Yanar’ın eşi Seçil Yanar, “Bizim için bu anlamlı ve özel günde yanımızda olduğunuz için herkese teşekkür ediyorum. Eşim, Ömer Yanar 22 yıllık görev hayatında 10 farklı ilde görev yapmıştır. Bu süre zarfında terörle mücadele ederken, şehadet o yıllarda değilde, emekliliğine 2 yıl kala Biga’da nasip olmuştur. Eşim kendisi de 10 yaşında yetim kalmış. Belki Allah ona evlatları ile vakit geçirmesi için süre tanımıştır diye düşünüyorum. İki evladına çok düşkündü. 2  evladıda yetim kaldı. Bu süre zarfında bize destek olan, hayatımızı kurarken bizi yalnız bırakmayan tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum. Şu anda bizim için nasıl bir anlam taşıdığını ifade edemem. Onun istediği bir yerde yaşıyoruz ve o arsaya onun adı veriliyor. Adı yaşamaya devam edecek. Bu anlamlı hediyeyi bizlere sunan herkese teşekkürü bir borç bilirim” açıklamasında bulundu.


CHP Milletvekili Özgür Ceylan, “İlçe başkanlığı yaptığım dönemde, Biga’da şehidimizle tanışma fırsatı bulmuştum. Dükkanımızda birkaç kez onunla çay, kahve içmiştik. Pırıl pırıl, titiz, çalışkan, zeki iyi bir askerdi. Bu açılışta burada bulunmak çok önemli. Böyle askerlerimiz olduğu sürece biz daha iyi görevlerimizi yapıyoruz. Bu bize cumhuriyetimizin hediyesi” ifadelerinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Belediye Başkanımız ekibi ile birlikte kısa zamanda Kepez’de önemli işlere ve başarılara imza attılar. Bugün, böyle bir parkın açılışı ve parkın adının şehidimizin adı olması çok anlamlı. Şehidimizin, Ömer Yanar’ın adı bu parkta ve kalbimizde sonsuza kadar yaşayacak” dedi.

Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Yanar Parkı, 2 bin 800 metrekare alan içerisinde, Bin 800 metrekare alanı kapsıyor. Hamidiye Mahallesi Ek Hizmet Binası ise 104 metrekare inşaat alanı içerisinde 78 metrekare kapalı alana sahip oldu.