GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2020 16:34   Güncelleme : 29-10-2020 16:50

İYİ Parti İl Başkanlığından Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

Türkiye Cumhuriyeti bundan 97 yıl önce emperyalizme karşı verilen Ulusal Kurtuluş Savaşı sonucunda kuruldu.

İYİ Parti İl Başkanlığından Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

Türkiye Cumhuriyeti bundan 97 yıl önce emperyalizme karşı verilen Ulusal Kurtuluş Savaşı sonucunda kuruldu.Kanla, acıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bağımsızlık, laiklik, çağdaşlık ve halk egemenliği üstünde yükseldi. Bir halkın, bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği büyük bir kurtuluş mücadelesinin sonucunda elde ettiği en önemli kazanımın, yani Cumhuriyetimizin kuruluşunu kutluyoruz . Çoşkuyu ve bu heyecanı yaşayan, bağımsızlığa, özgürlüğe, demokrasiye, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün devrimlerine inanmış her insanın ortak gururu Türkiye Cumhuriyeti’dir! 

Ülkemiz ve Cumhuriyetimiz içeriden ve dışarıdan büyük tehdit altındadır. Ekonomik olarak acil çözümlenmesi gereken büyük sorunlar vardır..Büyük irademiz olan halkın üzerindeki baskı ve sıkıntıyı ,yine hep birlikte  çözeceğiz. Her zamankinden daha fazla milli birlik ve beraberliğe, sağduyuya sahip olmamız gereken günleri yaşamaktayız.

Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür. Bugün, bizi Millet yapan yüksek değerlerimizin daha gür sesle yüceltileceği, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykırılacağı, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakılacağı gündür.

Bunun bilinciyle, tam bağımsız ve çağdaş bir devlet armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silâh arkadaşlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.....

 

Taner Arçukoğlu

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığı

Basın ve Medyadan sorumlu 

İl Başkan yardımcısı