GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2020 00:15   Güncelleme : 08-10-2020 00:33

Belediye bilboartlarını parçalayan kişi ödüllendirilip kaymakamlıkta işe alındı !....

Çanakkale Bayramiç'te, yeni yönetimin hazırladığı billboardları parçaladığı  tespit edilerek  belediyedeki işinden çıkarılan işçi Bayramiç Kaymakamlığı'nda işe alındı

Belediye bilboartlarını parçalayan kişi ödüllendirilip  kaymakamlıkta işe alındı !....

Son yerel seçimde AK Parti'den CHP'ye geçen Çanakkale Bayramiç'te, yeni yönetimin hazırladığı billboardları parçaladığı  tespit edilerek  belediyedeki işinden çıkarılan M.G.'nin, Bayramiç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda işe alındığı ortaya çıktı. Bu konuda açıklama yapan Bayramiç CHP İlçe Başkanı Emin Fidan, “Kamu malına zarar veren kişi ödüllendirildi” dedi.

2019'daki Yerel Yönetim seçimlerinde Belediye Başkanlığını CHP’li Mert Uygun’un kazandığı Bayramiç’te, yeni yönetim, belediyenin borçlarını billboardlara asarak halka  duyurdu. Belediye borçlarının, gelir ve gider tablosunun yer aldığı billboardlar 2019 Nisan ayında parçalanmıştı. Yürütülen soruşturmada olayın failinin Bayramiç Belediyesi çalışanı M.G. olduğu tespit edilmişti. Bayramiç Belediyesi, söz konusu kişiden davacı olarak, işten çıkarmıştı.
M.G.'nin bu olaydan sonra Bayramiç Kaymakamlığı bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda işe alındığı ortaya çıktı.

''CEZALANDIRACAKLARINA ÖDÜLLENDİRDİLER..''
CHP Bayramiç İlçe Başkanı Emin Fidan, belediyeye ait billboardların kullanılmaz hale getirildiği olayın faili olduğu tespit edilen M.G’nin kaymakamlık bünyesinde işe alınmasına tepki gösterdi. Fidan, “Bu billboardlar belediyenin değil, halkın malı. Bu kişinin cezalandırılmasını bekliyorduk ancak kamu malına zarar verdiği halde ödüllendirildi. Bu durum ilçemiz kamuoyu tarafından kabullenemez. Böylesi yanlışın peşini bırakmayacağız ve takipçisi olacağız. Böyle bir siyasal anlayış kabul edilemez. Siyaset bu şekilde yapılmamalıdır” dedi.