GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-08-2020 14:37   Güncelleme : 07-08-2020 14:37

Evinin bahçesine Kenevir eken ve satan kişi gözaltına alındı

Çanakkale’nin Biga ilçesinde yasa dışı kenevir ekimi yapan 1 kişi gözaltına alındı.

Evinin bahçesine Kenevir eken ve satan kişi gözaltına alındı

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, uyuşturucu madde elde etmek amacıyla yasadışı kenevir ekimine yönelik yapılan araştırmaları sonucunda bir kişi gözaltına alındı bu konuda yapılan açıklama şöyle;

Biga İlçe J.K.lığı ve KOM Ş.Md.lüğünce uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Biga ilçesi Karabiga beldesi Aksaz köyünden M.U. isimli şahsın evi ve bahçesinde esrar maddesi elde etmek maksadıyla yasadışı kenevir ektiği ve uyuşturucu madde sattığı bilgisi elde edilmiştir.

Adli makamlarla koordine sağlanarak gerekli arama kararları alınmış, 06.08.2020 tarihinde Biga İlçesi Karabiga beldesi Aksaz köyünde ikamet eden M.U. isimli şüpheliye ait, ev ve eklentilerinde Uyuşturucu Madde Arama Köpeği (Roket) desteğinde yapılan arama sonucu, saksılarda yetiştirilmiş (40) kök Kenevir Bitkisi ile (1.250) gr. Kubar Esrar Maddesi ele geçirilmiştir.

Cumhuriyet Savcısının talimatıyla, ele geçirilen kenevir bitkileri usulüne uygun olarak imha edilmiş, uyuşturucu maddelere (kubar esrar) el konulmuş ve şüpheli M.U. mevcutlu olarak adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur