GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-08-2020 14:00   Güncelleme : 07-08-2020 14:22

Korkutan iddia!... ÇOMÜ'de 80 covid hastası 200 şüpheli var!..

Türkiye'de, pandemi sürecinde getirilen kısıtlamaların ardından 1 Haziran itibariyle kontrollü normalleşme sürecine girildi. Normalleşme süreci ile birlikte Türkiye'nin birçok ilinde olduğu gibi Çanakkale'de vaka sayılarında artış yaşandı.

Korkutan iddia!... ÇOMÜ'de 80 covid hastası 200 şüpheli var!..

Türkiye'de, pandemi sürecinde getirilen kısıtlamaların ardından 1 Haziran itibariyle kontrollü normalleşme sürecine girildi. Normalleşme süreci ile birlikte Türkiye'nin birçok ilinde olduğu gibi Çanakkale'de vaka sayılarında artış yaşandı. Özellikle il dışından tatil için gelenlerin karantina kurallarına uymaması nedeniyle vaka artışları sürerken, sağlık yetkilileri kentte ikinci dalga endişesi yaşıyor. Ancak tüm bunlara rağmen cadde, sokak, park ve piknik alanlarında pandemi öncesindeki yoğunluk yaşanıyor.

Resmi açıklamaların dışında Edindiğimiz bilgilere göre Pandemi Hastanesi olarak hizmet veren ÇOMÜ Araştırma hastanesinde covid tanısı konmuş 80 hasta Şüpheli olarak takip edilen 200 kişi var

Bir süre önce ÇOMÜ Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Alper Şener sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Korona Virüs salgınıyla ilgili bilim dünyasında endişe yaratan iddiayı paylaşmıştı

Prof.Dr. Alper Şener yaptığı paylaşımda; “Söylesem faydası Yok, sussam gönül razı değil…Özellikle ABD merkezli çalışmalar başladı…Kendi kendine EVDE korona testi…Burundan yapılan sürüntü ile, test sonucu 15dk alınıyor ve güvenilirliği yüksek…Hasta kendi kendine tanı koyduktan sonra Akciğer tutulumu şüphesi var ise hastaneye başvuracak… Akciğer tutulumu yok ise antiviral tedavisiz izlem…Evde…Akciğer tutulumu var ise hastanede takip… ÇÜNKÜ Kışa beklenen hasta sayısı HİÇBİR SAĞLIK SİSTEMİNİN BAŞEDEBİLECEĞİ boyutta değil…diyor bir bilenler. Maskeni tak, mesafeni koru, ellerini temiz tut…kapalı, kalabalık alanda temastan kaçın… “ dedi.