GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-07-2020 00:07   Güncelleme : 26-07-2020 00:55

YASSAH HEMŞEHRİM !!!Çay Bahçesinde oturan çevreciler karga tulumba göz altına alındı.

İstanbul’dan Çanakkale’ye Kazdağları için giden yaşam savunucuları, polis ve jandarmanın sert müdahalesiyle karşılaştı. 20’den fazla kişi gözaltına alındı.

YASSAH HEMŞEHRİM !!!Çay Bahçesinde oturan çevreciler  karga tulumba göz altına alındı.

Kazdağları’nda devletin onayıyla 350 bin ağacı kesen Kanadalı Alamos Gold şirketine karşı başlatılan direnişin birinci yıldönümü için İstanbul’dan Çanakkale’ye giden yaşam savunucuları, polis ve jandarmanın sert müdahalesiyle karşılaştı.

Su ve Vicdan Nöbetinin 1.yıldönümü olan 26 Temmuz 2020'de Balaban Çeşmesinde yapılacak olan buluşmaya katılmak için gelen  çevreciler çeşitli kontrollerden geçtikten sonra Çanakkale'ye ulaşabildiler. İstanbuldan Otobüs ile gelen 50 kişilik  sanatçı grubu ise Gelibolu ilçesinde sınırlarında durdurularak geçmelerine izin verilmedi. Çanakkale'de Golf Çay bahçesinde oturan  çevrecilere ise  Çevik Kuvvet Ekipleri müdahalede bulundu.Buradaki müdahale esnasında birçok çevreciye orantısız güç kullanıldığı gözlendi.Bu müdahale sonucunda 20’den fazla kişi karga tulumba gözaltına alındı. Gözaltı işlemi sırasında bazı kişilerin bileklerinin burkulduğu görüldü. Çevrecilere ayrıca  para cezası da kesildi.