GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-05-2020 23:06   Güncelleme : 22-05-2020 23:06

Çanakkale İYİ Parti il Başkanlığı Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Çanakkale İYİ Parti il Başkanlığı Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Çanakkale İYİ Parti il Başkanlığı Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Korona Virüs salgını nedeniyle, önce sağlık diyerek salgını önlemek  ve  tüm insanlığı korumak adına  Tüm Dünya Ülkelerinin sağlık tedbirleri gereği teyakkuzda olduğu  bu günlerde , ''sevginin ve hoşgörünün simgesi olan milli  ve dini bayramlarımızı da birlikte kutluyoruz. Bayramların ulusal birliği ve dayanışmayı güçlendiren önemli günler olduğunu,  Virüs salgını süresince bir can daha feda etmemek adına alınan tedbirler gereği  kurallara uyarak  yaşayacağız., Bu günlerin   daha fazla can kaybı yaşamaması adına daha da önemli olduğunu , Bu anlayış içerisinde bu Ramazan Bayramı'na ülkemizin sorunlarını aşacağımız bir milat olması dileğiyle giriyoruz'' .

''Evine ekmek götüremeyen, haksız rekabet yüzünden işini kaybeden, çocuklarını okutamayan, ısınamayan, doyamayan vatandaşların olduğu bir ülkede huzurdan da iç barıştan söz etmek mümkün değildir.  Anayasa'mızda yer alan olan 'sosyal devlet' olmanın gereğini yerine getirmenin gerekliliğini maalesef acı bir şekilde yaşıyoruz. Salgın nedeni ile zamların arka arkaya geldiği ,üretimin durduğu,  işsiz sayısının arttığı gerçeği ile Ramazan Bayramı'nı kutluyor olsak da vicdanı ,aklı olan herkesin ağzının tadı bu gerçeklerle bozulmaktadır. Yanlış politikaları yüzünden, ülkemizin yüzyıllardır bünyesinde barındırdığı değerlerin de aşındırıldığını üzülerek gözlemlemekteyiz. Ülkemiz sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olma niteliklerinin değil, ulusal güvenliği ve ülke bütünlüğünün de tehdit ve tehlikeye açık hale geldiği bir durumla karşı karşıyadır.

Biz,  İYİ PARTİ olarak  ulusumuzun birlik ve beraberlik konusundaki duyarlılığı, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ne olan bağlılığı, Atatürk'ün gösterdiği hedeflere yürüyüşteki inançlı ve kararlı tutumuna her zaman güvendik, bundan sonra da güvenmeye devam edeceğimizin sözünü vererek  önce, millet, Önce Vatan diyor, Tüm islam aleminin ve halkımzın mübarek Ramazan Bayramını birlik, beraberlik , dayanışma duyguları ve içtenliği ile kutluyor daha nice  refah ve huzur içinde bayramlar diliyoruz.

Selahattin YILDIZLAR

Çanakkale  İYİ Parti İl Başkanı