GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2020 17:29   Güncelleme : 29-04-2020 17:29

ÇANAKKALE-İki uyuşturucu operasyonunda 3 kişi yakalandı

Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

ÇANAKKALE-İki uyuşturucu operasyonunda 3 kişi yakalandı

Ezine ilçesi Geyikli beldesinde icra edilen iki ayrı operasyonda uyuşturucu kullanan 3 şahıs toz esrar ve içim düzenekleriyle birlikte yakalandı. bu konuda yapılan açıklama şöyle;

 

Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak (TCK Md.191)

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca 27 Nisan 2020 tarihinde yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Ezine ilçesi Geyikli beldesinde icra edilen iki ayrı operasyonda uyuşturucu kullanan (3) şahıs (14) gr Toz Esrar ve içim düzenekleriyle birlikte yakalanmıştır. Duyarlı bir vatandaşın ihbarı ile takibe alınan 17 H…0 plakalı motosiklet sürücüsü H.A. isimli şahsın üzerinde yapılan aramada (10) gr Toz Esrar Maddesi, Jandarma devriyesinin sahil bölgesini kontrolü esnasında M.Ö. ve Y.B. isimli şahısların üzerinde yapılan aramada ise (4) gr Toz Esrar Maddesi, (5) Adet Boş Makaron, (1) Adet Alüminyum Folyo ile Esrar İçmede kullanılan ve Plastik Pet Şişeden Yapılmış Düzenek ele geçirilmiştir.

 

Adli makamların talimatı ile Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak (TCK Md.191) suçundan şahıslar hakkında adli soruşturma başlatılarak ele geçirilen malzemelere el konulmuş, H.A., M.Ö. ve Y.B. isimli şahıslar Kan, Kıl, İdrar ve Tükürük örneklerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur