GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2020 16:15   Güncelleme : 28-04-2020 16:15

Uz'dan İl Genel Meclisinin olağanüstü toplantıya çağrılmasına tepki.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Başkan yardımcısı Çanakkale İl Genel Meclisini olağanüstü toplantıya çağrılmasına tepki gösterdi.

Uz'dan İl Genel Meclisinin olağanüstü toplantıya çağrılmasına tepki.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Çanakkale İl Genel Meclisini olağanüstü toplantıya çağrılmasına tepki gösterdi. Açıklama şöyle:

'' Çanakkale il Genel Meclisi covid-19 salgın sürecinde olağanüstü toplanıyor. Toplanma tarihi 28 Nisan 2020 salı saat 15’te il genel meclisi toplantı salonunda yapılacak.İYİ PARTİ ailesi olarak kamuoyunun da merak ettiği ülke olarak iktidarı muhalefeti ile, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile, tüm gönüllü dernek ve kişiler ile Covid-19 ile mücadele ederken kim hangi gerekçe veya gerekçeler ile İl Genel Meclisini topluyor. Mahalle yangın yeri iken olağanüstü toplantıyı toplatan gündem veya gündemler nedir? Kaldı ki siz basına kapalı toplantıya alınmayacak diye açıklama yaptığınıza göre Çanakkale kamuoyundan sakladığınız gibi, bir takım işleri hızlıca geçirme telaşı var demektir. Acaba Çanakkale’mizin uzun zamandan beri dikkatlice takip ettiği ve iki kez il genel meclisi tardından red edilen 27 Res mi dir. Yoksa gemi ulaşımının durduğu GESTAŞ ile ilgili dört yeni gemi alım işini oldu bittiye getirme çabası mıdır? Milletimizin başına bela olan bu zor günlerde uğraş vermemiz gereken konular sağlık çalışanlarına gerekli araç gereç ve ekipman desteği olamalıdır. Yine sağlık çalışanlarımıza emek ve mücadelesinde basınada yansıdığı gibi doğru düzgün yemek ihtiçlarını karşılamak olmalıdır. Çanakkale de bir çok vatandaşımıza hala maske ulaşmadığı gerçeği de dururken ne yapmak ve nereye varılmak istenmektedir. Milletimiz ortak dertle mücadele beklerken değerlerinin tüketilmesi mücadelesini unutmayacaktır.''

Rıdvan UZ

İYİ PARTİ GİK  Üyesi

 Yerel Yönetimler Başkan yardımcısı