SAĞLIK
Giriş Tarihi : 23-03-2020 19:38

15 Şüpheli var.ÇOMÜ Hastahanesi Korona ve Pandemi Hastahanesi oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Korona Virüsüne yakalanan hastaların tedavi altına alınacağı hastane haline getirildi.

15 Şüpheli var.ÇOMÜ Hastahanesi Korona ve Pandemi Hastahanesi oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi  Uygulama ve Araştırma Hastanesi Korona Virüsüne yakalanan hastaların tedavi altına alınacağı hastane haline getirildi.

Corona Virüsü vakaları için ÇOMÜ Tıp Fakültesinde hazırlıklar sürerken; öte yandan ÇOMÜ Tıp Fakültesi hastanesinde 9, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde de 6 kişinin; toplamda 15 kişinin Corona Virüsü şüphesi ile gözaltında tutulduğu öğrenildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde yatan hastalar ise Çanakkale Devlet Hastanesi’ne nakledildi.

Hastane bahçesine ise ilk müdahalenin yapılacağı çadırlar kurulmaya başlandı.

Hastaneye gelen Korona Virüs şüphelisi hastalar ilk olarak çadırlarda kontrol edildikten sonra tanı kesinleşirse hastanede tedavi altına alınacaklar.

Çanakkale’deki bütün korona virüs şüphelileri artık Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınacak.