GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2020 13:29

Emekli polis 25 Adet tarihi Bronz Sikke ile yakalandı

Çanakkale'de bir ihbarı değerlendiren jandarma ekipleri, emekli polis A.Ş.'nin aracında yaptıkları arama neticesinde 25 adet tarihi bronz sikke ele geçirdi.

Emekli polis 25 Adet tarihi Bronz Sikke ile yakalandı

Çanakkale'de bir ihbarı değerlendiren jandarma ekipleri, emekli polis A.Ş.'nin aracında yaptıkları arama neticesinde 25 adet tarihi bronz sikke ele geçirdi. bu konuda yapılan açıklama şöyle;

 

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Merkez ilçesi İğdelik köyünden 18 Mart 2020 tarihinde şüpheli araç ihbarı alınmıştır. Yapılan araştırmalar neticesinde ihbar edilen bölgede şüpheli bir araç ve içerisinde A.Ş.(Emekli Polis) isimli şahıs tespit edilmiştir.

Çevrede yapılan araştırmalar neticesinde arazide saklanmış bir şekilde dedektör bulunmuştur. Şahsın kaba üst araması ve araç içerisinde yapılan aramalar neticesinde; (25) Adet Tarihi Eser Niteliği Taşıyan Bronz Sikke bulunmuştur.

Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek Metal Dedektör C. Savcılığına, (25) Adet Eser Müze Müdürlüğüne teslim edilmek üzere muhafaza altına alınmıştır. A.Ş isimli şahıs ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.