GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2020 17:41

UZ' dan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı

İYİ Parti yerel yönetimler başkan yardımcısı GİK üyesi   Rıdvan UZ'dan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı

UZ' dan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı

Çanakkale Zaferi, dünya  tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin tamamen değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Milleti’nin belirleyici ve aktif bir rol oynadığı ve de Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, yüce Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde kahramanlık ve fedakârlıklarının doruk noktasına ulaştığı bir itibar ve azmin mücadelesidir.
Çanakkale’de ortaya konulan ruh, milli mücadelede de kurtuluşumuzun yolunu açmış ve aydınlatmıştır. Çanakkale zaferi ile bir  destanı yaratan bu millet, en zor şartlarda bile şer odakların fitne fesatlarına rağmen, daima toparlanıp bir, iri ve diri olma kabiliyetine sahip olduğunu göstermiştir. Türk milletinin birlikte yaşama iradesi ve refleksi, vatana bağlılık, bayrak aşkı, hür ve bağımsız yaşama isteği, vatanın bölünmez bütünlüğünün devam arzusu; ile  ayrıştırma ve dışlayıcı tutum ve davranışları red ederek, Çanakkale’de olduğu gibi tarihin her döneminde her zorluğu yenecek güç ve kudretteyiz. Türk milleti, birlik ve beraberliğini koruyarak birçok zorluğun üstesinden gelmiş, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren parlak zaferlere imza atmıştır, atacaktır.
Aziz şehitlerimizi anmak, programları birkaç saate ve duyguları birkaç kelimeye sığdırmaya çalışmak yetmez; canlarını verdikleri değerler için çok daha fazla çalışmamız gerekiyor. Çanakkale Zaferi’ni, o kutlu inancı gelecek nesillere çok daha iyi aktarmamız gerekiyor. “Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır” gerçeğini bir kez daha hatırlayarak, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, aziz vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve şanlı komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”  

Rıdvan Uz
İYİ Parti yerel yönetimler başkan yardımcısı GİK üyesi