GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-03-2020 22:00

Çanakkale'den tüm Anadoluya Kadın Kadının Yurdudur

BPW Uluslararası Çanakkale İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği tarafından Dünya Emekçi Kadınlarını anmak üzere bir panel düzenlendi

Çanakkale'den tüm Anadoluya Kadın Kadının Yurdudur

BPW Uluslararası Çanakkale İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği tarafından Dünya Emekçi Kadınlarını anmak üzere bir panel düzenlendi. Panelde Çanakkale’den tüm yurda yayılmasını diledikleri “Kadın, kadının yurdudur” mottosu yükseldi.

İş Ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği'nin düzenlemiş olduğu 21.Yüzyılın dinamikleri ve yükselen kadın hareketi konulu etkinlik Dernek Başkanı Hülya Dağhan’ın moderötölüğünde gerçekleştirildi. Sosyalist enternasyonal kadın başkan yardımcısı Hilal Dokuzcan'ın sunumuyla interaktif bir şekilde gerçekleşen toplantı da 8 Mart'ın anlamının öne çıkarılması, kadın hareketinin bugün dünyada ve Türkiye'de geldiği nokta tarihsel süreci içinde değerlendirildi. Hilal Dokuzcan "21.Yüzyılın kadınların yüzyıl yapmak bizlerin elinde bunun içinde kadın dayanışmasına kadın birlikteliğine ve gücünün ihtiyaç var bunun için kadın kadının yurdudur ve yurdu olmalıdır diyoruz ve tercihimizi birbirimize yurt olmaktan yana yapıyoruz. Dernek Başkanı Hülya Dağhan kadınların siyasi, ekonomik ve sosyal anlamda mücadeleyi simgeleyen bugünün amacının bir kutlama olmadığını, İş’te eşitlik sağlanması uğruna can veren kadınları anmak ve beraberinde emekçi, mücadele eden, eşitlik isteyen kadınlar için bir farkındalık oluşturma günü olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü saygıyla anıldı.