GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2020 11:24

İYİ Parti İl Başkanlığından kadınlar günü Mesajı..

Geleceğe yürüyüş için üstlendiğimiz misyonda, kader birliği yaptığımız kadınlarımızın, ülkemizin sorunlarını çözmede de ellerine, akıllarına ve desteklerine bu ülkenin şiddetle ihtiyacı vardır.

İYİ Parti İl Başkanlığından kadınlar günü Mesajı..

Geleceğe yürüyüş için üstlendiğimiz misyonda, kader birliği yaptığımız kadınlarımızın, ülkemizin sorunlarını çözmede de ellerine, akıllarına ve desteklerine bu ülkenin şiddetle ihtiyacı vardır. Çünkü kadınlarımız, sadece evlerinin değil, demokrasinin de temelidir. Kadınlarımıza yaşanabilir bir dünya vaad ederek bu amaçla her alanda eşitlik ilkesi ile ortak aydınlık geleceğe bir olarak ilerlemek adına tüm inancımız ve gücümüzle çalışmayı görev görüyoruz. Bizler, kadın kimliğini yüceltmek ve bu kimliğe yapılan insanlık dışı saldırılarla savaşmak azim ve kararlılığı içerisindeyiz. Bu kararlılığımız çerçevesinde, kadına karşı eşitsizliğin ve adaletsizliğin yanı sıra, erkek şiddetinin önlenmesi için de gayret göstereceğiz."

 

Cinsiyete dayalı ayrımcılığın yok edildiği, ötekileştirme ve sosyal dışlanmanın önlendiği, şiddetin bertaraf edildiği, kadının her alanda erkekle eşit haklara sahip oluğu anlayışıyla ve üzerimize düşen görevi yapma bilinciyle tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Günümüzün gelişmiş toplumlarında kadına hak ettiği değeri vererek, onları toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası haline getirmeyi başarabilmişlerdir. Tarihimizde de Türk Kadının özverisi, fedakarlığı ve kahramanlığı ile tüm ülkelerin kadınlarına örnek olmuştur. Ülkemizin kalkınma ve gelişmesinde kadınlarımız, askerlikten sağlığa, eğitimden tarıma kadar, pek çok alanda önemli hizmetler sunmuşlardır. 

Onlar hayatımızın en özel varlıkları... Kimi annemiz, kimi hayatımızın en büyük aşkı, kimi arkadaşımız, kimi ise göz bebeği kızımız... Kadınlara ithaf edilen o kadar özel günün arasında en önemli gündür belki de Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Haklarından vaz geçmeyen, inancını ve kendine güvenini asla kaybetmeyen güçlü kadınlar bu gün dahi dillerinden barışı herkes için hak mücadelesini sürdürmektedir. Bizlerde  İYİ Parti olarak daima bu barış ve hak temelli yaşam mücadelesinde yanınızda olduğumuzu bir olduğumuzu elimizden geleni yapacağımızı bildirerek DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’ NÜ  tüm insanlık adına kutlar  emekçi kadınlarımıza saygılarımızı sunarız.

 

Selahattin Yıldızlar

Çanakkale İYİ Parti il Başkanı