GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-02-2020 21:53

ÇOMÜ'de Şehit kızı öğretim görevlisi darp edildi iddiası!..

Çanakkale Eğitim İş Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde çalışan Şehit Tuğgeneral Bahtiyar Aydın'ın kızı Öğretim Üyesinin darp edildiğini ileri sürdü.

ÇOMÜ'de Şehit kızı öğretim görevlisi darp edildi iddiası!..

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında 1993 yılında Diyarbakır Lice’de PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Tuğgeneral Bahtiyar Aydın’ın Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olan kızı Dr. Handan Kasımoğlu’nun darp edildiğini ileri sürdü.

“KASIMOĞLU’NA ŞİDDET UYGULANARAK DARP EDİLMİŞTİR”

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Mantaş şunları söyledi:

“ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Halk Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı odasında, kendisiyle akademik teşvik dosyası ile ilgili konuşmak isteyen Eğitim İş üyemiz Dr. Öğretim üyesi Handan Kasımoğlu’na şiddet uygulanarak darp edilmiştir.

Halk Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı’nın darp ettiği üyemiz kadın öğretim üyesi Handan Kasımoğlu bir şehit kızıdır. Darp edilen üyemiz Handan Kasımoğlu, 1993 yılında Diyarbakır Lice’de teröristler tarafından şehit edilen Tuğgeneral Bahtiyar Aydın’ın kızıdır.

Dr Öğretim Üyesi Handan Kasımoğlu, üniversite rektörlüğüne konuyla lakalı verdiği dilekçede şu ifadeleri kullandı:

“Şehit kızı olmanın benim için tarif edilemez en güzel yanı,  vatanı ve milleti için cansiperane çalışmış ve  canını bu vatan topraklarına feda etmiş, babamla gurur duymaktır. Fakat biliyorum ki bir şehit kızı olmam yetkisel bir ayrıcalık değildir. Bu anlamda herhangi bir şey istemem de mümkün değildir. Bugüne kadar hiçbir şekilde ve hiçbir yerde kendimi şehit General Bahtiyar Aydın’ın kızıyım diye tanıtmadım. Bulunduğum konuma da tırnaklarımla geldim.”


“BEN BİR ŞEHİT KIZI OLARAK HAYKIRIYORUM”

“Ben bir şehit kızı olarak haykırıyorum. Doç. Dr. Mehmet Ali Yolcu bu bölümü karıştırmakta, iş barışını bozmakta ve hukuka aykırı işler yapmaktadır. Bu konuyu Rektörlük makamına da ilettim.  Artık yoruldum, bıktım, tükendim, dayanamıyorum. Allah Rızası için beni ve bölümü  bunların elinden kurtarın. Kendisinden şikayetçiyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.”

Bu şehit kızına karşı sistemli olarak yapılanlar ve reva görülen uygulamalar üyemize mağduriyet yaratmaktadır.”

Oda tv.