GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-02-2020 22:19   Güncelleme : 11-02-2020 18:22

İYİ Parti'de 3 İlçe kongresi ,UZ'un Yaptığı Konuşma Gündeme Damga Vurdu

İYİ Parti'de 3 İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresi daha yapıldı UZ'un Yaptığı Konuşma Gündeme Damga Vurdu

İYİ Parti'de 3 İlçe kongresi ,UZ'un Yaptığı Konuşma Gündeme Damga Vurdu

BİGA

Biga Ticaret odası salonunda yapılan kongre, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Daha sonra İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in mesajı okundu.

Kongrede Divan Başkanı olarak İYİ Parti GİK Üyesi ve yerel yönetimlerden sorumlu Başkan yardımcısı Rıdvan Uz seçildi faaliyet raporu ve Mali rapor okunarak oy birliği ile ibra edildi İlçe Başkanı Mahmut Aydemir  İl Başkanı Selahattin Yıldızlar Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uslu ve GİK Üyesi ve yerel yönetimlerden sorumlu Başkan yardımcısı Rıdvan Uz'un yaptığı konuşmalardan sonra Seçime geçildi Yapılan oylama sonucunda ,

Tek aday olan ve tüm delegelerin oyunu alan Mahmut Aydemir yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Aydemir kongreye katılan herkese teşekkür ederek, yeni dönemin hayırlı olması dileğini ifade etti.

Kongreye,İYİ Parti GİK Üyesi ve yerel yönetimlerden sorumlu Başkan yardımcısı Rıdvan Uz  İYİ Parti  İl Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uslu Çanakkale il Başkanı Selahattin yıldızlar İl  Başkan yardımcıları Merkez İlçe Başkanı Yenice İlçe Başkanı Ali Galip Akyıldırım  Çan İlçe Başkanı Mustafa Kılıç. Ezine İlçe Başkanı Zühtü Şansal,Erdil , Bayramiç İlçe Başkanı Ziya Erol Lapseki İlçe Başkanı Yakup Uzun Ayvacık İlçe Başkanı Şükriye Özkan  ve partililer katıldı.

İlçe Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu; Gökhan Akarsu, Mustafa Aslan, Kadir Balkan, Ahmet Emindal, Şükriye Demirezen, Hacer Deniz, Cevdet Erdem, Fatma Batu, Özlem Domurcalı, Eyüp Göncü, Nurettin Kahraman, Selçuk Kavas, Soydan Olcay, Ali Öder, Süleyman Öz, İlhan Öztürk, Ayten Uğurtimur, Onur Uzun, Mürşide Yavaş

EZİNE

İbrahim Dedeoğlu etkinlik salonunda yapılan kongre, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Daha sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in mesajı okundu.
Kongrede Divan Başkanı olarak İYİ Parti GİK Üyesi ve yerel yönetimlerden sorumlu Başkan yardımcısı Rıdvan Uz seçildi faaliyet raporu ve Mali rapor okunarak oy birliği ile ibra edildi İlçe Başkanı Zühtü Şansal Erdil Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uslu ve GİK Üyesi ve yerel yönetimlerden sorumlu Başkan yardımcısı Rıdvan Uz konuşma yaptı

Uz'un Konuşması şöyle;

Yerel seçim sürecinde Millet İttifakı’nın çektiği zorlukları ve nihayetinde elde edilen başarıları uzun bir konuşma ile anlatan Uz; İstanbul, Ankara, Antalya gibi büyükşehirlerin kazanılmasındaki başarının İyi Parti’liler sayesinde olduğunu vurguladı.

“CHP ADAYININ KAZANMASI ZOR GÖRÜNÜYORDU”
Uz konuşmasının devamında, Çanakkale’de Cumhur İttifakı’na karşı çok başarılı olduklarını söyleyen Cumhuriyet Halk Parti’lilere cevap vererek, “Siz tek başınıza olmadınız. İyi Parti ailesi olmasaydı, siz tarihte hiç bu kadar belediye görmemiştiniz. Yine de göremezsiniz. Biz Millet İttifakı Ruhu ile hareket ederken, bu ruha lütfen zarar vermeyin. Çünkü seçim öncesi Çanakkale Merkez anket sonuçlarında Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayının kazanması çok zor görünüyordu. Bu anket hem iktidar partisinin elinde hem bizim elimizde hem de CHP’nin elinde vardı. Seçim sonucunda, bizim desteğimiz ile Türkiye rekoru kıran ve seçilen Ülgür Gökhan oldu. Yüzde 61 ile…”

“Sonra ne oldu? Bütün ilçelerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanları ile uyum içerisinde bir çalışmayı sürdürürken Çanakkale Belediyesi ile sürdüremiyoruz. Sebebi şu; ahde vefa yok! Belli bir yaşa gelmiş bir belediye başkanı var. Nasıl olsa bir daha belediye başkanı olmayacağım. Bu vefayı göstermesem de olur mantığı işliyor. Fakat bizlerin sorumluluğu bizlere bir paye veya koltuk verilsin diye değildi. Biz bunu hiç anlatamadık. Bizlerin sorumluluğu, sizlere sizden fazla oy taşıyan İyi Parti ailesinin, İyi Parti’ye oy verenlerin, gönül vermiş olanların getirdiği sorumluluk  biz size yanlış yaptığınız noktada şerhimizi koyuyoruz. Belediye meclisi üyelerimizle, teşkilatlarımızla, ilçe ve il yöneticilerimizle şerhimizi koyuyoruz. Çünkü bu millet ittifakının adayıdır. Cumhuriyet Halk Partisi ne kadar oy verdiyse İyi Parti’liler de o kadar oy vermiştir. Yapılan her yanlışın da hesabını sorma hakkımız vardır. Ve bu hakkımızı da sonuna kadar kullanacağımızı buradan ilan ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Uz'un yaptığı konuşmadan sonra Seçime geçildi Yapılan oylama sonucunda ,Tek aday olan ve tüm delegelerin oyunu alan Zühtü Şansal yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Şansal kongreye katılan herkese teşekkür ederek, yeni dönemin hayırlı olması dileğini ifade etti.

Kongreye,İYİ Parti GİK Üyesi ve yerel yönetimlerden sorumlu Başkan yardımcısı Rıdvan Uz  İYİ Parti  İl Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uslu Çanakkale il Başkanı Selahattin yıldızlar İl  Başkan yardımcıları Merkez İlçe Başkanı Necati Gapran Çan İlçe Başkanı Mustafa Kılıç. , Bayramiç İlçe Başkanı Ziya Erol Lapseki İlçe Başkanı Yakup Uzun Ayvacık İlçe Başkanı Şükriye Özkan Biga İlçe Başkanı  Mahmut Aydemir ve partililer katıldı.

İlçe Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu;

Başkan Av.Zühtü Şansal ERDİL,Yusuf BAKIR ,İsmail BALCI ,Tülay BÜYÜKDERE, Alaittin CEYHAN Ömer Lütfü ÇELİKBAŞ ,Yüksel DİNÇER,Hasan EKER ,Mehmet GARİP,Fatih GÜN, Ömer GÜNEŞ, Salim İŞCEN, Hilal SAKARYA, Suna ZENCİR ,Melek ZENGİN

RIDVAN UZ'UN KONUŞMA VİDEOSU İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ  TIKLAYINIZ 

https://www.facebook.com/atici.ilhan/videos/2834047599984872

https://www.facebook.com/atici.ilhan/videos/2833986779990954