GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2020 00:02   Güncelleme : 08-02-2020 00:31

KEŞAN- 14 yaşında kız çocuğu doğurduğu bebeği çöp konteynerine attı

Keşan ilçesinde,14 yaşında doğum yapan kız çocuğu bebeğini çantaya koyup çöp konteynerine attı

KEŞAN- 14 yaşında kız çocuğu doğurduğu bebeği çöp konteynerine attı

Keşan ilçesinde, çöp konteynerine atılmış çanta içerisinde yeni doğan kız bebeği bulundu. Polis, yaptığı araştırmada bebeğin annesinin evde doğum yapan 14 yaşındaki A.A. olduğunu belirledi.

Olay, akşam vakitlerinde Keşana bağlı Aşağı Zaferiye Mahallesi Yormaz Sokak'ta meydana geldi. Sokak üzerindeki bir evde ikamet eden Nebahat Gümüş,isimli kadın pencereden sokağa baktığı sırada bir kız çocuğunun elindeki çantayı evin önündeki çöp konteynerine attığını gördü. Bir müddet sonra çöp konteynerinden ağlama sesi duyan Gümüş, gidip çöp konteynerine baktı çantayı kontrol ettiğinde içerisinde yeni doğmuş bir kız bebeği buldu.durumu polise bildiren kadının İhbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bebek, yapılan ilk kontrolün ardından sağlık ekiplerince Keşan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı
Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, görgü tanıklarının ifadelerinden bebeği bırakan kadının kimliğini ve adresini tesbit etti ,çöp konteynerine yaklaşık 100 metre mesafedeki apartmanda oturduğu belirlenen 14 yaşındaki  A.A.nın evde yeni doğum yaptığı tesbit edildi A.A., çağrılan ambulansla Keşan Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Çöp konteynerinde bebeği bulan Nebahat Gümüş, "Pembe eşofmanlı, kırmızı saçlı bir kız elindeki sarı çantayı çöpe atıp gitti.evde bulunan kızım 'git bir bak Anne belki köpek atmışlardır, ölür' dedi. Geldim, baktım bebek, ağlıyor. Göbeğini de kesip. Çantaya yüzükoyun koymuşlar. Hava soğuk, bebeği aldım  içeri gittim kontrol ettim baktım kız çocuğu. Polisi,ve 112 acili aradık. Sonra polis geldi.araştırdık Gittik bulduk bebeğin annesini  Çok Korkuyordu, 'korkma yavrum bu senin suçun değil' dedim. Sonra ambulans geldi. annesini de aldılar, götürdüler hastaneye" dedi.

A.A., polise verdiği ilk ifadede geçen yıl Tekirdağ’da kaldığı yetiştirme yurdundan kaçtığını ve sığındığı metruk evde tanımadığı bir kişinin tecavüzüne uğradığını söyledi daha sonra yetiştirme yurdundan ayrılarak, Keşan’da yaşayan anne ve ablasının yanına geldiğini belirten. Anne A.A.’nın Keşan Devlet Hastanesi kadın doğum servisinde, bebeğinin ise Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde kuvöze alınarak tedavilerinin sürdüğü ve sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. Bebek, Anne A.A. ve ablası M.A.’nın pazartesi günü taburcu edilerek, koruma altına alınacağı ve Edirne Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yurda yerleştirilecekleri kaydedildi.
Polis, A.A.'nın hamile kaldığı şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.