GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-01-2020 20:06   Güncelleme : 30-01-2020 22:32

Evinde Ölü Bulunan Adamı Bakıcısı Öldürmüş..

Ezine ilçesinde bakımından sorumlu olduğu yaşlı adamın evinde ölü bulunmasıyla ilgili gözaltına alınan bakıcı tutuklandı.

Evinde Ölü Bulunan Adamı Bakıcısı Öldürmüş..

Ezine'de geçen yıl temmuz ayında evinde ölü bulunan 77 yaşındaki Mahmut Tosun'un cinayete kurban gittiği şüphesi ile araştırma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, teknik ve fiziki takibin ardından yaşlı adamın bakıcısı H.Y'nin de aralarında olduğu 7 kişiyi gözaltına almıştı İl Emniyet müdürlüğünden.konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle;

20.07.2019 tarihinde ilimiz Ezine ilçesi merkez Camikebir Mahallesindeki bir ikametten kötü kokular geldiği ihbarı üzerine tek başına yaşadığı anlaşılan Mahmut TOSUN (77 yaşında) isimli şahıs yatağında EX olarak bulunmuş ve yürütülen ilk tahkikatın değerlendirilmesi neticesi Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce olayın cinayet olabileceği şüphesi ile Ezine Cumhuriyet Başsavcılığından alınan izinler doğrultusunda gerekli çalışmalara başlanılmıştır.

Çalışmalar neticesinde 24.01.2020 tarihinde aralarında maktulün bakımından da sorumlu olduğu anlaşılan H.Y. (50 yaşında) ile birlikte 7 şüpheli gözaltına alınmış, 27.01.2020 günü adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 6’sı savcılık sorgusunun akabinde tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmiş, H.Y. isimli şahıs tutuklama istemiyle sevk edildiği mahkemece tutuklanarak ilimiz Kapalı Ceza Evine teslim edilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.