GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2020 19:21

ÇANAKKALE- Haraç çetesine şafak operasyonu 9 kişi gözaltında

Çanakkale'nin Biga ilçesinde esnaflardan ve iş adamlarından haraç isteme ve benzeri suçlarla vatandaşlara rahatsızlık veren şüpheliler Organize Şube Müdürlüğü tarafından şafak operasyonu ile yakalandı.

ÇANAKKALE- Haraç çetesine şafak operasyonu 9 kişi gözaltında

Çanakkale'nin Biga ilçesinde esnaflardan ve iş adamlarından haraç isteyen can ve mal güvenliğini tehdit eden şüpheliler Organize Şube Müdürlüğü tarafından şafak operasyonu ile yakalandı. Emniyet müdürlüğünün yaptığı açıklama şöyle ;

KOM Şube Müdürlüğümüzce Biga ilçemizde, kişileri vücut dokunulmazlığına ya da mal varlıklarına yönelik saldırı veya zarar verileceği korkusu ile “YAĞMALADIKLARI” yönünde iddia ve tespitler bulunan şüphelilere yönelik bir süredir devam etmekte olan projeli çalışma Biga Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile 10.01.2019 günü operasyona dönüştürülmüş, şüpheliler N.A – G.A. – O.A. - O.A. – Ş.Y – M.A.T. – M.E. ikametlerinde yapılan aramalar sonrasında yakalanarak gözaltına alınmış, şüpheli A.H.A. cezaevinde olması nedeniyle yakalanamamış, şüpheli V.A yı yakalama çalışmalarına ise devam edilmektedir.

Konuyla ilgili çalışma süresince ve operasyon anında şüphelilerden 1 adet pompalı tüfek, 850 gram sentetik cannabinoid ( BONZAİ ) ve 3 adet tabanca ve fişek ele geçirilmiştir.

Tahkikata çok yönlü olarak devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.