GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2020 22:26

EKG Derneği Başkanı AKGÜN’den ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ Açıklaması,

Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Başkanı Metin AKGÜN “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

EKG Derneği Başkanı AKGÜN’den ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ Açıklaması,

Gazeteciler, toplumumuzu bilgilendirmek, aydınlatmak adına, gerektiğinde canını risk eder. Kamu vicdanı hassasiyeti ile hareket ederken, kamunun ortak sesi olarak.
Doğru, ilkeli ve tarafsız yayın adına emek veren basın çalışanları; halkın bilinçlenmesi, toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesi sürecinde önemli bir görev üstlenirler.
Toplumun aydınlanması sürecinde; farklı görüş ve düşünceleri tarafsız ve objektif yayın anlayışıyla yayınlamaya özen gösterme yönünde, toplumsal açıdan fevkalade hassas ve önemli bir görev ifa ederler… 
Gazeteciler;  tarafsız bir gözle, objektif yayın ilkesine uyarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi görevini yerine getirirken, yönetilenler adına yönetenleri denetler,  toplumsal huzur ve barışın tesisinde önemli bir rol üstlenirler.

Çok namüsait şartlar altında dahi, yüksek özveriyle çalışan, bu yolda canını da hiçe sayan, ifa ettikleri görevleriyle, toplumsal yapımızda çok sesliliğe katkı sağlarken, demokratik rejimin de sağlıklı işlemesinde de önemli bir rol oynayan basın çalışanları/gazetecilerin hak ettikleri değerin verilmediği farkındalığı içerisinde;

Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu adına; ülkemizin ve kentimizin sorunlarını rasyonel çözüm önerileri ile kamuoyuna aktaran, kamuoyunun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarına da Allah’tan (c.c.) rahmet niyaz ediyorum. 

 

                                                                 

 

Metin AKGÜN
Maarif Müfettişi
Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı