GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2019 20:52

'' KAZ DAĞLARI RESMET '' Grubunun sergi açılışı gerçekleştirildi.

Kaz Dağları Resmet grubunun doğa katliamları ve kazdağları mücadelesi amacıyla gerçekleştirdiği sergi 24 kasım tarihinde Çanakkale Belediyesi Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde açıldı.

'' KAZ DAĞLARI RESMET '' Grubunun sergi açılışı gerçekleştirildi.

Kazdağları doğa katliamı duyarlılığı ile, doğa severler ve sanatçıların tarafından oluşan  ''Kaz Dağları Resmet'' grubunun eserleri,  Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi ve Kültür Sanat Meclisi ile   Çanakkale Belediyesi Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde  24 Kasım Tarihinde Çanakkalelilerle buluştu. Türkiye'nin dört tarafından  sanatçılarının destek verdiği sergi, Çanakkaleli sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü .

İlk olarak Kirazlı Balaban maden sahasında bir buluşma ile Kaz Dağları’nı resmederek. tahribatı, doğa katliamını  yapmaya başlayan grup ilk sergisini Hatay'da gerçekleştirerek .Kazdağlarındaki doğa tahribatını duyurdu. Sanatçılar, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi ve Kültür Sanat Meclisi tarafından, resim sergisi ile 2, sergisini Çanakkale'de  düzenlendi. ‘Kaz Dağları’nı Resmet’ isimli sergi, Çanakkaleli sanatseverler tarafından ilgi ile karşılandı. Önemli resim sanatçılarının destek verdiği serginin açılışı, Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. 24 Kasım (Dün) açılan serginin 30 Kasım Pazar gününe kadar sanatseverlerle bir arada olacak. Sergi kapsamında Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi Başkanı Pınar Bilir ve resim sanatçısı Göksen Ezeltürk, konuşma yaparak, serginin açılışını gerçekleştirdiler..

Sergi açılışından sonra ,Su ve Vicdan  Komisyonuna ve nöbet tutan çevre mücadelesine devam eden çevrecilere destek verilmek amacıyla ''Su ve Vicdan nöbeti'' nin devam edeceği yer olan Halk bahçesinde bulunan tema evine giderek  komisyon üyelerine desteklerini bildirerek halkı bu nöbet alanına davet ettiler.