GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-11-2019 21:45

Kaçak şarap tesisine operasyon 4 bin 100 litre şarap ele geçirildi.

Çanakkale'de, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekiplerince tespit edilen bir depoya yapılan operasyonda, toplam 4 bin 100 litre kaçak şarap ele geçirildi.

Kaçak şarap tesisine operasyon 4 bin 100 litre şarap ele geçirildi.

Çanakkale'de, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekiplerince tespit edilen bir depoya yapılan operasyonda, toplam 4 bin 100 litre kaçak şarap ele geçirildi.bu konuda yapılan açıklama şöyle ;

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde; Çanakkale ili Merkez ilçesi Erenköy Köyünde, K.E. isimli şahsın evinin altında kurduğu tesiste, Kaçak Alkollü İçki (Şarap) ürettiği ve evinin karşısında kiraladığı bir depoda muhafaza ederek satışını buradan yaptığı bilgisi alınmıştır.

Alınan bilgi üzerine yapılan araştırma neticesinde, şahsın evi ve kiraladığı depoya Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığından arama talep edilmiştir. Yapılan arama sonucunda; evin alt kısmında üretim tesisi oluşturulduğu ve satışa hazır vaziyette, (260) litre kaçak şarap, kiralamış olduğu depo içerisinde satışa hazır vaziyette (1.015) litre kaçak şarap olmak üzere toplam (1275) litre kaçak şarap bidonlar ve şişeler içerisinde ele geçirilmiştir.

Bahse konu olay ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek şüpheli K.B. isimli şahsın ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır. Ele geçen malzemeler muhafaza altına alınarak İl Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından numune alınması sağlanmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.