GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-11-2019 18:21

DOÇEK Cumhuriyet Parkurunda Yürüdü.

Geçtiğimiz haftayı bir dizi etkinlikle tamamlayan Keşan DOÇEK, pedal çevirdi, yürüdü ve koştu.

DOÇEK  Cumhuriyet Parkurunda Yürüdü.

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) üyeleri daha önce bir  Cumhuriyet Bayramı'nda geçilmesi nedeniyle "Cumhuriyet Parkuru" adını verdikleri güzergahta yürüdüler. 87 kişinin katılımıyla gerçekleşen faaliyette özellikle  yürüyüşe katılan küçüklerin coşkusu takdire değerdi. DOÇEK Ekibi 96. yılı kutlanan Cumhuriyet Bayramını bu parkurda bir kez daha kutladılar.          

Korudağlar'daki yürüyüş güzergahına gitmeden önce Cumhuriyet Meydanında, Atatürk Anıtı önünde toplanan yürüyüş grubu, bahardan kalma bir hava eşliğinde, yaklaşık 12 Km'lik parkuru yürüdüler.

Öğle yemeği için dere kenarındaki çayırlık bir alanda mola veren DOÇEK Yürüyüşçüleri, sonbaharın kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde hem görsellik hem de Cumhuriyet Bayramı coşkusunu birlikte yaşadılar.

Keşan DOÇEK yetkililerinden alınan bilgiye göre takvime bağlı planlı yürüyüşler içinde önümüzdeki hafta Suluca-Koruklu güzergahında bir doğa yürüyüşü faaliyeti düzenleyecekleri öğrenildi. Yapılan açıklamada, derneğin doğa yürüyüşü faaliyetlerinin her hafta devam ettiği, bunun sağlık ve moral açısından kişiye olumlu etkileri bulunduğunu ve herkesin katılımına açık olduğu belirtildi.

Keşan DOÇEK üyesi İbrahim Baltalı, DOÇEK faaliyetleri için İstanbul'dan geldiğini, büyük şehrin stresinden uzaklaştığını, burada huzur bulduğunu söyledi ve sözlerine ekledi "Hem Cumhuriyet Bayramını yeniden kutlamanın hem de doğada olmanın keyfini yaşadık. Bütün bunları yapabilmemize vesile olan Ulu Önderimize ve vatan için canlarını, kanlarını vermiş tüm şehitlerimize bir kez daha saygımızı ifade ediyoruz" dedi.

Keşan DOÇEK  " Türkiye'de Pedal Basmadık Patika Kalmayacak " projesi kapsamında Kırklareli-Demirköy' de pedal çevirdi.

9 kişilik deneyimli bisikletçilerden oluşan DOÇEK Dağ Bisikleti Ekibi 30 Ekim 2019 çarşamba günü sabah erken saatlerde buluşarak Kırklareli İli, Demirköy ilçesi yakınlarında gerçekleştirdiği bisiklet keşif turundan  sorunsuz şekilde döndü. Keşif turuna katılanlar harika manzaralarda bisiklet kullanmanın keyfini yaşadıklarını belirtti. 

Dernek Başkanı Hakan EŞME'nin yaptığı açıklamada ise " Muhteşem bir coğrafyanın, sisli bir hava içinde ve sessiz sakin zamanlarında, sonbahar yapraklarına dokunan pedallarıyla bu faaliyete katılan, ekip ruhu yardımlaşma, ve dayanışmayı, kararlılık içinde hayata geçiren tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimle" dedi. 

Bir grup DOÇEK üyesi de, "İstanbul Senin, Durma Koş" temasıyla düzenlenen 41.  Avrasya Maratonuna katıldı.

DOÇEK Yetkilileri, hafta içi Salı-Perşembe günleri saat 19:00'da Anafartalar İlkokulunun önünden başlayan antrenman turlarına, bir hafta aralıkla çarşamba akşamları saat 20:00'de Keşan Lisesi Kapalı Spor Salonunda voleybol maçlarına ve her pazar farklı güzergahdaki doğa yürüyüşlerine  sporu ve doğayı seven herkesi davet etti.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA