SİYASET
Giriş Tarihi : 25-10-2019 21:00

Çanakkale AKP İl teşkilatlarında bir istifa daha yaşandı.

Çanakkale AK Parti İl teşkilatlarında bir istifa daha yaşandı. Yeşim Karadağ'ın ardından AK Parti'nin Çanakkale kurucuların Hakkı Akkoyun'un oğlu Yiğit Akkoyun AK Partiden istifa ettiğini açıkladı.

Çanakkale AKP  İl teşkilatlarında bir istifa daha yaşandı.

AK Parti'de Yeşim Karadağ ile başlayan istifalar devam ediyor. Bugünde AK Parti'nin Çanakkale'de kurucularından olan Hakkı Akkoyun'un oğlu Yiğit Akkoyun'da partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. 

Yiğit Akkoyun yaptığı açıklamada istifası ile ilgili şu ifadelere yer verdi; "Eğitim hayatımın hemen ardından 2015 yılından bugüne kadar aktif olarak AK Parti Merkez ilçe de bana verilmiş olan görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Görev yaptığım süre zarfında birlikte çalıştığım arkadaşlarımdan, başkanlarımızdan, yeri geldiğinde abi dediğim, baba dediğim insanlardan, ablalarımdan, tüm teşkilatımızdan ve oturup tek bir çay içmişliğim bile olan herkesten helallik ister ve bana verilen görevin sonuna geldiğimi bildirmek isterim. Siyasi hayatımı, heyecanımı ve enerjimi farklı bir yolda devam ettireceğimi bildirir, benim için, geride bıraktığım arkadaşlarım için ve en önemlisi ÜLKEMİZ için en hayırlısı olmasını temenni ederim. Selam ve Dua ile"

Yiğit Akkoyun 2018 yılında AK Parti Gençlik Kolları İl Başkan adayı idi. Bülent Turan'ın desteği ile önce atanan Burak Balık, sonrasında da kongre de seçilmişti. Yiğit Akkoyun'un ağabeyi Halil Akkoyun ise içkili mekanlarda Burak Balık ve Mefail Ceylan'ın fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmış "Çanakkale Böylesini seviyor" ifadelerini kullanmıştı.