GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2019 21:25

Jandarma'dan Operasyon 115 kg Esrar ele geçti 28 kişi Yakalandı

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu satışı ve imalatı suçlarına söz açtırmıyorlar.

Jandarma'dan Operasyon 115 kg Esrar  ele geçti 28 kişi Yakalandı

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri uyuşturucu satışı ve imalatı suçlarına söz açtırmıyorlar. düzenlenen operasyonda 115 kg Esrar  ele geçirildi bu konuda yapılan açıklama şöyle;

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde, Çanakkale İli Biga İlçesi Akköprü Köyü Arnavutdere mevkiinde kenevir bitkisi ekildiği ve kurutulmaya bırakıldığı tespit edilmiştir. Adı geçen yerde 04.10.2019 günü saat: 10.00 sıralarında uyuşturucu madde arama köpeği roket’in katılımıyla yapılan operasyonda (115.65) gr. Kubar Esrar ve (97) Kök Kenevir Bitkisi ele geçirilmiştir. Alınan ifadeler ve yapılan araştırmalar sonucu olayın şüphelisi olduğu değerlendirilen K.U. isimli şahıs ve kimliği henüz tespit edilemeyen bir kadın şahsın yakalanması için çalışmalara devam edilmektedir.

Adli makamların talimatı gereği; (115,65) kg. Kubar Esrar ve (97) kök kenevir bitkisine el konulmuştur.

Biga Cumhuriyet Savcısının talimatı ile K.U. isimli şahsın yakalanması için yakalama kararı çıkartılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ 28 UYUŞTURUCU SATICISINI GÖZALTINA ALDI

Çanakkale İl Emniyet müdürlüğü de il ve ilçe merkezlerinde yaptıkları operasyonlarda uyuşturucu madde satışı, ticareti ve imalatı yaptıkları tespit edilen kişilere yönelik yakalama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 27 Eylül - 4 Ekim 2019 tarihlerinde il merkezi ve ilçelerde gerçekleşeren operasyonlarda; 28 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheli şahıslardan uyuşturucu madde bulundurmak suçundan 1 şüpheli, imal etme suçundan ise bir başka şüpheli tutuklanarak ceza evine gönderildi. Adli makamlar bir şüpheli şahıs hakkında da yurt dışı çıkış yasağı verdi. Yapılan operasyonlar neticesinde 28 şüpheliden 132,77 gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai), 6,67 gram Esrar ve 134 adet Ecstasy hap maddesi ve 3 Bin 165 TL para ele geçirildi.