GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-10-2019 21:00   Güncelleme : 03-10-2019 21:07

Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ersin Fırat görevden alındı.

Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ersin Fırat görevden alındı. SGK, İŞKUR ve Sağlık İl Müdürlerinin sıradaki isimler olduğu ise AK Parti teşkilatlarında ve kentte konuşuluyor.

Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ersin Fırat görevden alındı.

2012 yılı Şubat ayından bu yana Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü olarak görev yapan Ersin Fırat bakanlıktan gelen yazı ile görevden alındığı öğrenildi. Bakanlıktan gelen resmi  yazı ile görevden alındığı öğrenilen Ersin Fırat, AK Partisi eski Milletvekili Mehmet Daniş'e yakın akrabası olduğu da bilinmektedir. ve Bülent Turan geldikten sonra görevde kalan son isim olarak biliniyordu. 

Ersin Fırat'ın görevden alınması siyasi çevrelerde ve kentte , Çanakkale Bürokrasinde büyük bir operasyonun başlangıç hamlesi olarak dile getiriliyor. Fırat'ın görevden alınmasının ardından birçok bürokratında görevden alınacağı yorumları yapılıyor.

AK Parti Kulislerinden edinilen bilgiye göre; İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, SGK İl Müdürü Hilmi Ercan ve Sağlık İl Müdürü Ali Taşçı gibi isimlerinde görevden alınacak sonraki bürokratlar olduğu konuşuluyor.