GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-09-2019 21:04

Ressamlar Kaz Dağları'na geliyor.

Doğasever ressamlar Kaz Dağları’ndaki ağaç katliamına dikkat çekmek üzere Kaz Dağları’na gelecek. 22 Eylül 2019 tarihinde “RESMET” projesi adı altında toplanacak olan ressam ve sanatseverler, maden çalışmasının neden olduğu tahribatı kendi duygularını da katarak resmedecek.

Ressamlar Kaz Dağları'na geliyor.

KAZ DAĞLARI SANATLA CAN BULACAK
Doğasever ressamlar Kaz Dağları’ndaki ağaç katliamına dikkat çekmek üzere Kaz Dağları’nda toplanarak resim yapmaya hazırlanıyor. 22 Eylül 2019 tarihinde “RESMET” projesi adı altında toplanacak olan ressam ve sanatseverler, maden çalışmasının neden olduğu tahribatı kendi duygularını da katarak resmedecek.
Kaz Dağları’ndaki Kirazlı köyünde yürütülen altın madeni projesinde, binlerce ağaç kesilerek halkın her kesiminden büyük tepki çekti. Ağaçların yok edilmesine sanatçı ve sanatseverler de sessiz kalmadı. 
Ressam ve sanatseverler 22 Eylül 2019 tarihinde Kaz Dağları’nda toplanarak tahribatı tuvallerine yansıtacak. Tuvallere sadece mevcut görüntüler değil, bu görüntülerin sanat ve doğaseverlerde yarattığı duygu ve kaygılar da aktarılacak. Her türlü kurum ve kuruluştan bağımsız olarak toplanan grubun koordine olmasına Ressam Ercan Dağ yardımcı oluyor.
RESMET olarak adlandırılan proje ile tahribata dikkat çekilerek benzer durumların tekrarlanmaması hedefleniyor. Etkinlik her yaştan ve her kesimden tüm sanat ve doğaseverlere açık şekilde organize ediliyor. Etkinliğe katılmak isteyenler ercdag@gmail.com adresinden bilgi talep edebilir.