GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2019 00:59   Güncelleme : 14-07-2019 01:09

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığından 15 Temmuz mesajı

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli, Birlik Günü mesajı

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığından 15 Temmuz mesajı

Yaklaşık yüz yıldır demokrasi ile idare edilen  Türkiye’nin bu yolda karşılaşmış olduğu problemlerden en önemlileri demokrasiyi sekteye uğratan askerî darbelerdir. Cumhuriyet tarihimizde maalesef darbe olarak nitelendiren eylemler demokrasimizin gelişim sürecini durdurmuş ve ülkemizde insan hakları ve özgürlükler bağlamında derin yaralar açmıştır.
  
Bağımsızlığını ve hürriyetini büyük bedeller ödeyerek kazanmış olan Aziz Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde  Kahraman  Ordumuzla , yıkılan bir imparatorluğun küllerinden doğarak ,Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. O günden bu güne Millet İradesi herşeyin üstünde olan ve  şanlı ordumuzla geleceğimize , birlikteliğimize ,egemenliğimize göz koyanlara dik durduk. Ergenekon ve Balyoz kumpaslarıyla  ordumuzun içini oyma eylemi gerçekleştirildi. Küresel ve bölgesel kazanların kaynadığı bugün, her şeyden çok ihtiyacımız olan ordumuz, unutmayalım ki  Cumhuriyet’in ordusudur. Onun içine sızmış hainler yüzünden şerefli mazisine leke sürülmesine izin vermeyelim. 
"Demokrasi ve Milli Birlik Günü" olarak ilan edilen 15 Temmuz tarihinde şehitlerimiz ve gazilerimiz anılmakta; demokrasimiz, milli birlik ve bütünlüğümüzün güçlendirilmesine dönük faaliyetler yapılmakta ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin başta FETÖ ve PKK olmak üzere tam ayrılıkçı ve bölücü terör örgütlerine yönelik mücadelesinin sürdürülmesi kararlı bir şekilde vurgulanmaktadır."
Maalesef  Ordumuza, Milletimizin birliğine ve Demokrasimize  yapılan bu alçak darbe girişiminin siyasi ayağının araştırılması ortaya çıkarılması için İYİ Parti tarafından TBMM verilen önerge İktidar ve küçük ortağı MHP milletvekillerinin oyları ile rededilmiştir 
İYİ Parti olarak kuruluşumuzdan bugüne ülkemizin milli birliği, bütünlüğü ve kardeşliğinin güçlendirilmesine her türlü desteğimiz sürecektir. 
Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetliyor. bu uğurda şahadete yürüyen aziz şehitlerimize Allah’tan (c.c.) rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize sabır dileriz 15 Temmuz’da istiklal ve istikbal mücadelemizde örnek bir duruş gösteren gazilerimize'de sağlık ve esenlikler dileriz. 

Selahattin Yıldızlar

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanı