GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2019 13:05

İÇDAŞ sporcuları Atatürk Kupası Yelken ve Sörf Yarışları’nda 3 madalya kazandı

Atatürk Kupası Yelken ve Sörf Yarışları’nda İÇDAŞ Spro kulubü yelkencileri 3 madalya kazandı.

İÇDAŞ  sporcuları Atatürk Kupası Yelken ve Sörf Yarışları’nda 3 madalya kazandı

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Atatürk Kupası Yelken ve Sörf Yarışları’nda İÇDAŞ Spor yelkencileri 3 madalya kazandı. 22-27 Nisan 2019 tarihleri arasında Seferihisar Sığacık'ta düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu Atatürk Kupası Yelken ve Sörf yarışlarında ülkemizin güzide kulüplerinin sporcuları yarıştı.

Yarışlarda İÇDAŞ Spor Kulübü’nün başarılı sporcuları Türkiye derecelerine imza atarak madalya kürsüsüne çıktılar.

TYF Atatürk Kupası Yelken ve Sörf Yarışları’nın “Techno 293 U 17 Kategorisi”nde 21 sporcu mücadele etti. Genç yelkencilerin kıyasıya rekabetinde İÇDAŞ Spor Kulübü’ne madalya kazandıran sporcular şu isimlerden oluşuyor:

Techno 293 U17 Genel Klasman’da Miray Şakı Türkiye 2’incisi oldu. Techno 293 U17 Kızlar Sınıfı’nda Sezer Tuğçe Akyıldız Türkiye 2’incisi, Nehir Helvacıoğlu Türkiye 3’üncüsü oldu.

TYF Başkanı Özlem Akdurak madalya töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “TYF Atatürk Kupası’nda; Atatürk’ün izinden giden yelkencilerin, O’nun hayal ettiği çağdaş bir ülkenin çocukları olarak yine denizleri doldurmasıyla muhteşem görüntülere sahne olundu. Yelken Ailesi, Atatürk’ün çizdiği yolda, O’nun ilkelerinin ilelebet koruyucusu olacaktır” dedi.

Yelken sporu için ülkemizin bir cennet olduğunu belirten Başkan Akdurak “Ödül alan, almayan bütün sporcularımızı, antrenörlerimizi ve kulüplerimizi kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA