GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2019 16:21   Güncelleme : 22-03-2019 16:58

Başkan Gökhan,Dünya Down Sendromu Günü'nde özel çocuklarla bir araya geldi.

ÇANAKKALE Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü'nde özel çocuklar ve gençlerle bir araya geldi.

Başkan Gökhan,Dünya Down Sendromu Günü'nde özel çocuklarla bir araya geldi.

ÇANAKKALE Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü'nde özel çocuklar ve gençlerle bir araya geldi.

Çanakkale'de 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında düzenlenen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan ile birlikte kentteki özel çocuklarla ve gençlerle kahvaltıda buluştu. Engelli kentlilerin aktif bir şekilde sosyal hayata katılmaları için çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Başkan Gökhan, “Engelli kardeşlerimizin de ailelerimizin de bu kentte mutlu bir şekilde yaşamasını, bu kentte üretim yapmasını istiyoruz. Bununla ilgili çabalarımız sürüyor ve bu bizi mutlu ediyor" dedi.

.Okullarda özel sınıflara destek verdiklerini anlatan Başkan Gökhan, her türlü ihtiyaçları gidermek için projeleri bulunduğunu söyledi. "Engelli Mesleki Eğitim Merkezi projemiz var" diyen Gökhan, şunları söyledi:


"Eğitim süreci bitince bu çocukların gidecek yerleri kalmıyor. Onların hayata katılması için bir beceri elde etmeleri lazım. Onunla ilgili merkez planlıyoruz. 'Bir Nefeslen' projesi ile ailelerin de hayatlarını kolaylaştırmak istiyoruz. Engelli çocukların ailelerinin günübirlik işlerini halletmek için çocuklarını bırakabilecekleri bir merkez hazırlayacağız. Aileler bir nefeslensin istiyoruz. Bu çok büyük bir ihtiyaç. Bunu çok hızlı biçimde yapacağız. Maddi durumları yeterli olmayan engelliler ve aileler için 'Elim Seninle' projemiz ile tıbbi cihaz destekleri yapacağız. Engellilerimize özel ulaşım imkanı tanıyacağız. En çok istediğimiz proje de Down Cafe Projesi. Eşim Hale Gökhan da ‘Ben de orada çalışmak istiyorum’ diyor, emeği ile bize destek olacak. Bu kafeyi açacağız."

Kentte yaşayan herkesin eşit olduğunu ifade eden Gökhan, "En ağır engelli kardeşimiz de eğitimden geçerse, çok şey başarabilir. Bunun çok güzel örnekleri var. Belediye çalışanımız Umut, yüzme de Marmara bölge birincisidir. Engelli koromuz var, hiç ummadığımız engelli kardeşimiz çok güzel şarkı söylüyor. Hedefimiz engellilerin becerilerini ortaya çıkarmak. Eğer bir kentte birlikte yaşıyorsak, dayanışma içerisinde olmalıyız. En büyük mutluluk budur. Sıkıntılarımızıda paylaşmalıyız, derdimizide, güzel günlerimizide. Sokakta hep birlikte olacağız. Kesinlikle çocuklarınızı saklamayın, hep sokakta olun. Bir yere oturmaya gittiğinizde tam orta masaya oturacaksınız. Çünkü bu o çocukların hakkıdır. Barışın, özgürlüğün, huzurun kenti diyorsak, bu dayanışmayı göstermemiz gerekiyor" diye konuştu.

Başkan Gökhan, konuşmasının ardından özel çocuk ve gençlere tişört hediye etti. Hatıra fotoğrafı çektirdi.

ÇANAKKALE, (DHA)

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA