GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2019 13:55   Güncelleme : 22-03-2019 13:55

Tarımda ortak makine kullanımı.

küçük üreticilerin işlerini kolaylaştırmak, üretim masraflarını düşürerek gelirlerin arttırılması amacıyla, Çanakkale Ziraat Odası bölgede bulunan üreticilerin ihtiyaç duyduğu tarım aletlerini köy muhtarlıklarına üreticilerin ortak kullanması için teslim etti.

Tarımda ortak makine kullanımı.

Zorlu üretim şartlarında ve beden gücüyle çalışan küçük köylerdeki, küçük üreticilerin işlerini kolaylaştırmak ve üretim masraflarını düşürerek gelirlerin arttırılması amacıyla, Çanakkale Ziraat Odası bölgede bulunan üreticilerin ihtiyaç duyduğu tarım aletlerini köy muhtarlıklarına üreticilerin ortak kullanması için teslim etti.

Tarımda ortak makine kullanımı, az sayıda işletme büyüklüğü ve sermaye yetersizliği nedeniyle ihtiyaç duyduğu tarım alet ve makinelerini satın alamayan üreticilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya: ”Yapılan bu uygulamayı, üreticilerimize ortaklaşa makine kullanım alışkanlığı kazandırmak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla imkanlarımız dahilinde hayata geçirdik. Bu projeyle üreticilerimiz birlik ve beraberlik içinde hareket ederek dayanışma içinde üretim yapacaklardır. Sağlanan bu destekle makine israfının ciddi şekilde önüne geçilecektir. Üreticiler üretimde ihtiyaçları olan tüm ekipmanları temin etmek zorunda kalmayarak son derece önemli bir kâr elde edeceklerdir. Bir makinenin herkesin bahçesinde olması son derece gereksiz olduğundan ortaklaşa malzeme kullanmak oldukça önemlidir. Böylece en küçük üreticiler de ihtiyaçlarını buradan karşılayarak üretimlerini arttıracaklardır. Bu tarzda destekler imkanlarımız dahilinde devam edecektir. Yaptığımız bu uygulamanın tüm üreticilerimize hayırlı olmasını ve bol kazançlar getirmesini diliyorum.” Dedi. 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA