SİYASET
Giriş Tarihi : 16-03-2019 23:15   Güncelleme : 16-03-2019 23:15

Çanakkale Valiliğince kaldırılmak istenen afişlere YSK Kalsın dedi

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Çanakkale Belediye Başkan adayı Ülgür Gökhan'ın seçim afişleri Çanakkale Valiliğince yapılan şikayet sonrasında kaldırılmak istendi

 Çanakkale Valiliğince kaldırılmak istenen afişlere YSK Kalsın dedi

Çanakkale Valiliği, Cumhuriyet meydanında bir şahsın özel mülkiyetinde asılı bulunan Çanakkale Belediye Başkan adayı Ülgür Gökhan'ın seçim afişlerinin kaldırılmasını istedi. Çanakkale Valiliğince yapılan şikayet sonrasında Merkez İlçe Seçim Kurulu Ülgür Gökhan'a ait seçim afişlerinin kaldırılmasına karar verdi. Karara itiraz için harekete geçen CHP yönetimi kararın iptali için Çanakkale İl Seçim Kuruluna 13 Mart 2019 tarihinde müracaatta bulundu.

YÜKSEK SEÇİM KURULU AFİŞLERİN KALMASINA KARAR VERDİ

Çanakkale Valiliğinin talebi üzerine Merkez İlçe Seçim Kurulunun aldığı kararı ve CHP yönetimin itirazını değerlendiren İl Seçim Kurulu da afişlerin kaldırılması yönünde karar verdi. Her iki seçim kuruluna yapılan itirazlardan sonuç alamayan CHP yönetimi çareyi Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığına itiraz etmekte buldu.

Çanakkale İl Seçim Kurulunun 15 Mart 2019 tarihli aldığı kararı ve CHP İl Yönetiminin 16 Mart 2019 tarihli itirazı aynı gün içerisinde değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu, Çanakkale Valiliğinin şikayeti üzerine alınan afişlerin kaldırılması kararını görüştü.

YSK Başkanı Sadi Güven e-imzası ile gönderilen yazıda; Merkez İlçe Seçim kurulunun ve İl Seçim Kurulu'nun aldıkları kararı "Tam Kanunsuzluk" olarak değerlendirilen CHP Yönetiminin itirazının kabul edildiği ve her iki seçim kurulunun aldığı kararların iptal edilmesine karar verildiği ilgili kurumlara ce CHP İl Yönetimine gönderilmesine karar verdi.

KAYNAK Aynalı Pazar

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA