GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2019 18:08   Güncelleme : 12-03-2019 18:08

İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 98. Yılını kutladık.

"İstiklal Marşı'nın Kabulünün 98. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" dolayısıyla şairin çocukluğunu bir bölümünü geçirdiği müze haline getirilen evde yapılan törenle kutlandı.

İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 98. Yılını kutladık.


İstiklal Marşı'nın Kabulünün 98. Yılı, System.İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde çocukluğunun bir kısmının geçirdiği müze haline getirilen evde anıldı.

"İstiklal Marşı'nın Kabulünün 98. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" dolayısıyla şairin çocukluğunu geçirdiği müze haline getirilen evde yapılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler tarafından  tören sırasında İstiklal Marşının  10 kıtası seslendirildi.

Öğrencilerin sahnelediği, Mehmet Akif Ersoy'un Bayramiç'te doğumu ve ilçeden ayrılmasını konu alan gösteri ise ilgiyle izlendi. İlçede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona eren törene, Ezine Kaymakamı ve Bayramiç Kaymakam Vekili Ali İkram Tuna, Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tetik ile kamu kurum ve kuruşlarının temsilcileri katıldı.

AA

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA