YEREL
Giriş Tarihi : 11-03-2019 20:14   Güncelleme : 11-03-2019 20:14

Deve güreşi festivalinde Rakip adayı alana sokmadı, yuhalandı!

Çan ilçesinde AKP'nin yeniden aday gösterdiği mevcut belediye başkanı Abdurrahman Kuzu, CHP Adayı Bülent Öz ve ekibinin Deve güreşi alanına girmesine engel oldu.

Deve güreşi festivalinde Rakip adayı alana sokmadı, yuhalandı!

Çanakkale'nin Çan ilçesinde düzenlenen geleneksel deve güreşi festivalinde ilginç bir olay yaşandı. AKP'nin yeniden aday gösterdiği mevcut belediye başkanı Abdurrahman Kuzu, CHP Adayı Bülent Öz ve ekibinin alana girmesine engel oldu. Durumu gören vatandaşların, Kuzu’yu yuhalaması sonrası CHP adayı Bülent Öz alana alındı.

Çan Belediyesi tarafından geleneksel Deve Güreşleri Festivali hafta sonu düzenlendi. Deve güreşleri esnasında CHP'nin Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, ekibi ile birlikte vatandaşları selamlamak istedi.

Güreş alanındaki belediye görevlileri Bülent Öz’ü alana almadı. Kapıda kısa süreli bir gerginlik yaşandı. O sırada durumu gören vatandaşlar, alandaki Abdurrahman Kuzu’yu yuhalamaya başladı. Bunun üzerine Bülent Öz ve ekibi alana alındı.

“GERİ ADIM ATMAK ZORUNDA KALDILAR”
Güreşlere giderek vatandaşları selamlamak istediklerini belirten Öz, “Güreşlerde adaylar sahayı gezerek bir tur atarlar. Halk selamlanır davullar eşliğinde. Bu her sene yapılır ve bir gelenektir. Fakat alana girmek istediğimizde görevliler bizi içeri alamayacaklarını söylediler. Bizde yanlış yaptıklarını söyledik. Halkı selamlamak istiyoruz dedik. Kapıyı açmaması için bir talimat almış gibi konuştu. Bunun üzerine durum bir yuhalama olayına dönüştü. Seyirciler duruma tepki gösterdi. Halkın tepkisini gördükten sonra geri adım atmak zorunda kaldılar. Her güreşte siyasiler halkı selamlar ama bugün maalesef geleneklerimize aykırı bir işlem yapılmıştır.” dedi.

Kaynak; sözcü

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA