GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2019 21:05   Güncelleme : 08-03-2019 22:36

İYİ Parti Gençlik kolları Genel Başkanı İl Başkanlığında Kadınlar ve Gençerle buluştu

İYİ Parti Gençlik kolları Genel Başkanı Burak Öztürk 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü kapsamında İYİ parti İl Başkanlığında kadınlar ve gençlerle bir araya geldi ve açıklamada bulundu.

İYİ Parti Gençlik kolları Genel Başkanı İl Başkanlığında Kadınlar ve Gençerle buluştu

İYİ Parti Gençlik kolları Genel Başkanı Burak Öztürk 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü kapsamında İYİ parti İl Başkanlığında kadınlar ve gençlerle bir araya geldi ve açıklamada bulundu açıklama şöyle;

İYİ Parti kuruluşundan hemen sonra çok kısa sürede Bir genel seçim mücadelisine girdi ve türlü türlü iftiralar ,hayasızca  söylemlere rağmen %10 oy alarak 43 milletvekili ile Gazi meclise girdi ve mecliste temsil edilebilir bir noktaya ulaştı.Bu kolaymı,kimisi işinden oldu, kimisi eşinden oldu kimisi dostundan oldu olduda oldu Nedir fedakarlık, nedir emek verme...Bu emek, bu alınteri İşte sizlerin Burdaki bütün değerler işte sizlerin

Bundan dolayı bizim partiye sahip çıkışımız, bizim Cumhuriyete, bizim bayrağa bizim millete, bizim vatana, sahip çıkışımız  bazıları tarafından şöyle algılanabiliyor. Ne büyütüyorsunuz,Biz  şunu büyütüyoruz.

Tek millet denildiğinde Tür Milleti demek zorunda olduğumuzu ifade ediyoruz .Neden Çünkü,O miiletin nelerden geçtiğini, millet olma  mücadelesini nasıl verdiğini  verdiğini biz biliyoruz. Çünkü ecdat ,  burada Çanakkale de nasıl mücadele verdiğini biz biliyoruz.

Mehmet Akif Ersoya sormuşlar; '' Demişler ki Kurtuluş savaşını yaşamadın, içinde bulunmadın, bu şiiri nasıl yazabildin.?:Ve akabinde  şu soru devam ediyor. :Biz yedi düvele karşı nasıl mücadele verdik. Ve nasıl kazandık. Mehmet Aki Ersoy şunu söylüyor:Milletler Topla, tüfekle tayyare ile fetihedilemez, Milletler kendi çıkarının derdine düştüğü zaman ancak fethedilir diyor'' işte bu sözün  şu anda bunun yansımasını görüyoruz.Biz kendi çıkarımızın kendi cüzdanımızın derdinde değiliz.Biz vatanın ve milletin derdiyle dertlenmiş,Bu dertlere derman olabilmek, bu dertlere çözüm üretebilmek için yola çıkmış insanlarız.

Bizim hedef aldığımız bizim kendimizde dahada güç bulduğumuz hadiseler şunlar..Nasıl Kürşat  kırk çerisi ile çin sarayını basmaya gitti.Nasıl Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk yanına ilk etapta bir kaç kişi  toplandı, nasıl traplusgarpta cepheye  gönüllü gitmeye birkaç zapit aday oldu İşte bunlar bizim kutup yıldızımız ve ilham kaynağımız..Bu çerçevede hangi zorluk, hangi engel ,hangi sorun ve hangi problemle karşılaşırsak karşılaşalım bizim ecdadımıza  verilmiş bir sözümüz var.

Biz and içtik..Ve bu anddan da geri dönmeyeceğiz.Her ne kadar andımız kaldırılmış olsada ne dedik Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan  yürüyeceğimize and içtik ve bu çerçevede dünyevi diğer kazanımları bir kenara bırakarak ne yaptık, emek ederek bir mücadele verdik ve .Mücadele vermeye devam ediyoruz. Bu mücadelede  türlü türlü iftiralar, ardı arkası kesilmeyen  söylemler tabiki olacak. Bakın  ilk etapta ne denidi, hergün günlük anket yaptıran  Tayyip bey ,ne dedi ,ben artık anketlere inanmıyorum güvenmiyorum dedi. İkinci aşama Bir karın ağrısı olduğu  belli. Mevzuyu biraz kaşıdık, şimdi Genel Başkanımızı hedef almaya başladı. Demekki ne imiş, Karın ağrısı genel başkanımızmış, demekki ne imiş , karın ağrısı İYİ parti imiş..Neden sizlerden dolayı,sizlerin çalışmalarınızdan dolayı sizlerin bu ülkeye sahip çıkmasından dolayı.Sizlerin Genel başkanımız arkasında dimdik yürümenizden dolayı. İşte bundan daha değerli olan birşey varmı..Bakın geçmişe bakalım son 17 senede İYİ parti olmadığı dönemler, seçimlerde ittifak olmazdı..Bütün partiler kendi sistemi ile  seçimlere girerdi. İYİ parti sisteme girerek sisteme yön vermeye başladı, düzene yön vermeye başladı. İYİ partide bunu yapan kim. Sizlersiniz. Sizilerin emekleri, çabaları, sizlerin görüşü düşünceleri Gazi mecliste seslendiriyor. eğer İYİ parti bugün olmasaydı kurulmamış olsaydı, gazi mecliste olmasaydı, Emeklilikte yaşa takılanlar mecliste, hakkını hukukunu savunabilirmiydi., 3600 ek gösterge verilmesi için mücadele edilebilirmiydi Mackenzy ile modern Duyuni umumiye sistemini  kurulmasına karşı çıkılabilirmiydi..Hayır egemenlik kayıtsız milletindir biz kapitalasyonlara karşıyız denilebilirmiydi. Veyahut da asgari ücret 2200 bantına çekilebilirmiydi,Emekli yüzde 10 zam alabilirmiydi Artık Türkiyede yanlış giden şeylere artık dur diyebilecek bir nokta var işte bu nokta İYİ parti bunu görmek lazım ve  Bundan dolayı bu kazanımı ortaya koyan sizsiniz  Allah hepinizden razı olsun. Kapı kapı dolaşarak adaylarımızı İYİ  partiyi anlatıyorsunuz.Bu emekler herşeyden çok değerli. ve önemli.

Bilin ki biz sizlerin herzaman yanınızdayız her zaman biriz..Ben bu görüş ve düşüncelerimi sizlerle paylaştığım için çok mutlu oldum.. yerel seçimdede sizlerin emeği ve inancı ile inşallah kazanacağız. hepinize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum