GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2019 13:16   Güncelleme : 08-03-2019 23:28

Akaryakıt istasyonunda silahlı gasp!..

Çanakkale'nin Çan-Yenice karayolunda 5 Mart 2019 gecesi gerçekleşen silahlı soygun girişimin faili olan 5 şüpheli yakalandı.

Akaryakıt istasyonunda silahlı gasp!..

05 Mart 2019 günü saat 01.20 sıralarında Çan-Yenice karayolu üzerinde bulunan akaryakıt istasyonunda silahlı soygun olayı meydana geldi. İhbar üzerine harekete geçen İlçe Jandarma Komutanlığı derhal müdahalede bulundu. Bölgede bulunan kamera görüntülerini inceleyen Jandarma ekipleri, akaryakıt istasyonunu gasp eden kar maskeli ve silahlı bir şahsın soygunu gerçekleştirerek olay yerinden motosiklet ile kaçtığını tespit etti.

Olayın başka failleri de olabileceği şüphesiyle harekete geçen Jandarma ekipleri, özel bir ekip kurarak soruşturmayı başlattı. Yapılan araştırma neticesinde; 05 Mart 2019 günü saat 15.30 sıralarında Çan ilçesi Derenti köyü yolunda, plakasız ve terk edilmiş motosiklet bulundu. Motosikletin silahlı soygun olayı ile ilgili olabileceği değerlendiren ekipler, motosikletin kime ait olduğu ile ilgili yaptıkları araştırmada; Yaykın köyünden E.K. isimi şahsa ait olduğunu tespit ettiler. E.K. isimli şahsın ise motosikleti iki yıl önce motosikleti M.K. isimli şahsa sattığı tespit edildi. M.K. ise olaydan kısa süre önce kendine ait motosikletin çalındığını, Jandarmaya bildirdiği ortaya çıktı.

Motosikletin Yaykın köyünden çalınmış olabileceği ve soygunu gerçekleştiren şahsın Yaykın köyünden olabileceği ihtimali üzerine soruşturma genişletildi. Yaykın köyünden, kamera görüntülerindeki şahsın eşkâline benzeyen, şüpheli hareketleri olan ve olaydan bir gün önce araç kiralayan E.A. isimli şahıs tespit edildi. Gözaltına alınan E.A isimli şahıs, ifadesinden ve kiraladığı araç ile ilgili yapılan detaylı araştırma sonucu meydana gelen silahlı soygun olayını E.A.’nın, U.A., A.T., M.A., ve Ş.A. isimli şahıslarla gerçekleştirdikleri tespit edildi.

SOYGUNU ÖNCE PLANLAMIŞ SONRA ARAÇ KİRALAMIŞLAR!

 Şüpheli şahısların ilk olarak soygunu planladıkları, daha sonra soygun için araç kiraladıkları, kimliklerini gizlemek için de motosiklet çaldıkları ve kar maskesi kullandıkları tespit edildi. Şüpheliler kiraladıkları araca, çaldıkları motosikleti yerleştirip olay mahalline yakın bir yerde bırakıp daha sonra da ilahlı soygunu gerçekleştirmişler. Soygun sonrasında da motosikleti araziye terk ederek olay yerinden kaçmışlar.

Jandarma ekipleri silahlı soygunculara yönelik yaptıkları operasyonda olaya karışan diğer 4 şüpheliyi Biga’da yakaladılar. Şüpheli E.A., U.A., A.T. ve M.A., sevk edildikleri mahkemece tutuklanırken; Ş.A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.