GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2019 13:48   Güncelleme : 01-03-2019 13:48

Vali Tavlı, mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi

ÇANAKKALE Valisi Orhan Tavlı, mahalle ve köy muhtarlarıyla İl Özel İdaresi'nde bir araya geldi.

Vali Tavlı, mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi

ÇANAKKALE Valisi Orhan Tavlı, mahalle ve köy muhtarlarıyla İl Özel İdaresi'nde bir araya geldi.

Toplantı öncesinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün Sıfır Atık Projesi kapsamında naylon poşet kullanımını azaltmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla yaptırdığı bez çantalar, Vali Orhan Tavlı tarafından muhtarlara dağıtıldı. Toplantıda, Troya Müzesi ve  Troya Ören Yeri'nin konu edindiği CNN Türk’te yayınlanan 'Yeşil Doğa' programı izlendi. Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Çağrı Oğuzhan, muhtarlara çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çanakkale Valiliği'nde vatandaşların talep, öneri, şikayet ve sorunlarını iletebildikleri, tüm başvuruların elektronik ortamda kaydedilerek ilgili birimlere yönlendirildiği, takip edilerek hızlı bir şekilde sonuçlandırıldığı Milletin Kapısı olan 'Açık Kapı'yla ilgili muhtarlara bilgi verildi.       


Vali Orhan Tavlı, 18 Mart 2022'de hizmete girmesi planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün bölgeye sağlayacağı istihdamın yanı sıra, tarım, turizm, sanayi, ihracat, lojistik üst, sağlık konularında  yapacağı katkılara değindi.

Vali Tavlı, Çanakkale’yi bölgenin yazılım ve teknoloji üssü haline getirecek olan Çanakkale Teknopark ile Çanakkale’nin milli hasılasında en büyük pay sahibi olan tarım ve hayvancılık sektörünü ileri bir aşamaya taşıyacak Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin önemine vurgu yaptı.

ÇANAKKALE, (DHA)