Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 25-02-2019 22:43   Güncelleme : 26-02-2019 11:34

Erol'dan Açıklama ;AKP yine kural tanımazlığına devam ediyor….

Sözcü Gazetesinin 25 Şubat 2019 tarihli haberinde AKP Çanakkale il başkanı Gültekin Yıldız’ın eşi Şerife Ersoy Yıldız ve AKP'li Çanakkale Belediye Meclis üyesi Huriye Doğancı, devlet koruması altındaki kadınların yaşadığı Konukevi’ni ziyaret etmiş

Erol'dan Açıklama ;AKP yine kural tanımazlığına devam ediyor….

CHP Kadın kolları başkanlığı AKP Çanakkale il başkanı Gültekin Yıldız’ın eşi Şerife Ersoy Yıldız ve AKP'li Çanakkale Belediye Meclis üyesi Huriye Doğancı, devlet koruması altındaki kadınların yaşadığı Konukevi’ni ziyareti ile ilgili bir açıklama yaptı açıklama şöyle;

Sözcü Gazetesinin 25 Şubat 2019 tarihli haberinde AKP Çanakkale il başkanı Gültekin Yıldız’ın eşi Şerife Ersoy Yıldız ve AKP'li Çanakkale Belediye Meclis üyesi Huriye Doğancı, devlet koruması altındaki kadınların yaşadığı Konukevi’ni ziyaret etmiş, daha sonra Huriye Doğancı, sosyal medya hesabı aracılığı ile yapılan ziyaretin fotoğraflarını paylaşmıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın ‘Kadın Konukevlerinin Açılması ve İşletilmesi’ yönetmeliğinin Güvenlik Önlemleri başlıklı 16'ıncı maddesinin 2 bendinin a bölümünde “Hiçbir dökümanda, materyalde, yazılı ya da görsel basında ve bunların internet üzerinden yapılan her türlü yayınında konukevinin dış cephesi, çalışanlar ve yararlanıcılara ilişkin fotoğraflara yer verilmez” ifadesi yer almasına,

Yine aynı maddenin ç bölümünde ise “Konukevine ziyaretçi kabul edilmez” hükmü açıkça belirtilmiş olmasına rağmen AKP yine kural tanımamaya devam etmiştir.

Bilindiği üzere Kadın Koruma Evleri, şiddet gören kadınların devlet korunması altına alınması amacı ile faaliyet göstermekte ve bu evlere ziyaretçi kabul edilmemektedir.

Çanakkale’deki Kadın Koruma Evine yapılan bu ziyaret Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ilgili yönetmeliğine aykırı olarak alenen yapılmış, üstelik bu ziyaret sonucunda devlete sığınan kadınların can güvenliği yok sayılarak sadece oy devşirmek amacı ile sosyal medya aracılığı ile paylaşılmıştır.

Yapılan bu eylemin bir izahı yoktur.

Kadın Koruma Evine sığınan kadınların can güvenliği hiçe sayılarak yapılan bu eylem, sosyal devlet anlayışı ile bağdaşamaz..

Burada yaşayan ve devlete sığınan kişilerin hayatları; sadece ve sadece oy toplamak, şirin görünmek amacı ile tehlikeye atılamaz.

Yapılan bu yanlışa ortak olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çanakkale İl Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili varsa aydınlatıcı bir bilginin acilen paylaşılması gerekmektir.

Kadına şiddet; AKP nin bu gibi aymazlıkları, oy amacı ile devlete sığınan kadınların teşhir edilmesi ve giderek artan şiddet söylemleri ile yok edilemez.

Devleti yöneten AKP’nin artık devlet ciddiyetini takınması ve yeni skandallar ile vatandaşlarının can güvenliğini tehlikeye atmaması gerekmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 25.2.2019

SİBEL EROL

İL KADIN KOLLARI BAŞKANI

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA