GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-02-2019 19:20   Güncelleme : 22-02-2019 22:10

Belediye Başkanı Gökhan, Bu ittifakın adı kardeşlik ve barış ittifakıdır.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ve belediye meclis üyelerinden oluşan heyet İyi Parti İl başkanlığını ziyaret etti

Belediye Başkanı Gökhan, Bu ittifakın adı kardeşlik ve barış ittifakıdır.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ve belediye meclis üyelerinden oluşan heyet İyi Parti İl ve İlçe Başkanlığı yönetimini ziyaret etti

Ziyarette ittifak konusunda konuşmalar yapılırken, Çanakkale için ittifakın önemi üzerinde duruldu.

“İYİ Parti ile ortaya güzel bir sonuç çıkardık”

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “31 Mart’ta yerel seçimlerimiz var. Yerel seçimlere yönelik Türkiye’de İYİ Parti ve CHP ortak iş birliği içerisine girdiler ve yerel seçimlerde bu ittifakın işlemesi gerektiğine inandılar. Ben iki partinin genel başkanlarına da teşekkür ediyorum. Onlar kendilerini değil, Türkiye’yi düşündüler. Bizde Çanakkale’de İYİ Parti İl Başkanımız ve Belediye Başkanımız ile neler yapabiliriz diye düşündük ve güzel bir sonuç ortaya çıktı. Çanakkale Merkez’de İYİ Parti adayımız Ülgür Gökhan’ı destekleyecek. Hem Çanakkale’de hem de Türkiye’de yapılan bu birliktelik için teşekkür anlamında bir ziyarette bulunduk” dedi.

“Biz tam destek CHP ile birlikteyiz”

İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, “Bizleri onurlandırdığız için teşekkür ediyoruz. Geleceğimiz için bir Millet İttifakı kuruldu, bu ittifakla birlikte Çanakkale’de de bu yarışın içerisindeyiz. Biz tam destek olarak onlarla birlikteyiz” ifadelerinde bulundu.

“Yüzde 70 rekorla belediyeyi alacağız”

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Rıdvan Uz, “Çanakkale’ye yıllarca hizmet etmiş bir Belediye Başkanımız var Ülgür Gökhan… Bu dönemde daha çok iletişim kurduğumuz bir CHP İl Başkanı var. Türkiye’de bir beka sorunu altında MHP ile AKP telaşa düştüler. Biz bir Cumhurbaşkanı seçmiyoruz, bunun için daha 4 seneleri var. Daha korkmalarına gerek yok. İnsanlarımız kendi bulundukları il ya da ilçelerde en iyi hizmet eden kişiye oy verecekler. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir araya gelerek Türkiye’ye umut aşılayan bir gelişmenin altına imza attılar ve ittifak kuruldu. Biz bir ve beraberiz. Burada Belediyeyi almak konusunda bir sorun görülmemekte. Biz burada tarihi bir rekor kırmak istiyoruz. Yüzde 70’le belediyeyi alacağız” açıklamalarında bulundu.

“Büyük bir demokrasi mücadelesi veriyoruz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Muharrem Erkek, “Bugün burada olmaktan onur duyuyorum. İYİ Parti’nin Çanakkale Merkez’de desteği çok anlamlıdır. İYİ Parti son seçimlerde aldığı oy oranı ile gücünü göstermiştir. Partimiz adına çok teşekkür ediyoruz. Yerel seçimlere gidiyoruz ve iktidar değişmeyecek. Yerel seçimlerde bu kadar büyük korkulara yer yok. Biz büyük bir milletiz… Biz Anadolu’da karşılaştığımız sorunları hep aştık ve aşmaya devam edeceğiz. Adalet çürüdüyse devletin bekası tehlikeye girer. Biz sayın Meral Akşener ve sayın Kılıçdaroğlu önderliğinde büyük bir demokrasi mücadelesi veriyoruz” cümlelerini kullandı.

Açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Çok kötü bir üslupla bu ittifak kötülenmeye çalışıyorlar. Bu ittifakın adı kardeşlik ve barış ittifakıdır. Barış ve kardeşliğin oluşması için bu ülkede hukukun üstünlüğü tanınmalıdır ve bu ittifakın adı budur. Biz bu yolda hiçbir tereddüt olmadan yürümeye devam edeceğiz. Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımız belli oldu. Birlikte çok güzel çalışacağız. Bu noktada içim rahat.” dedi.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA