GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2019 15:12   Güncelleme : 15-02-2019 15:12

KEPEZDE YAPIMI TAMAMLANAN SERANIN AÇILIŞI YAPILDI

Kepez Belediyesi tarafından yeşil alanların düzenlenmesinde ihtiyaç duyulan bitki gruplarının yetiştirilmesi amacıyla 4000 m2’lik alan içerisinden kurulan Sera açıldı

KEPEZDE YAPIMI TAMAMLANAN SERANIN AÇILIŞI YAPILDI

Kepez Belediyesi tarafından yeşil alanların düzenlenmesinde ihtiyaç duyulan bitki gruplarının yetiştirilmesi amacıyla 4000 m2’lik alan içerisinden kurulan Sera Projesi Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ve açılışa katılım sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İsmet Güneşhan, Bağımsız Kepez Belediye Başkan adayı Gökhan Bayram, Ak Parti Kepez Belediye Başkan adayı Alper Altınok, Milliyetçi Hareket Partisi Kepez Belediye Başkan adayı Serkan Ön, Kepez Belediye Başkan vekili Musa Gökdeniz, Kepez Belediyesi Meclis üyeleri ve katılımcılar ile birlikte coşku ile açılışı gerçekleştirildi.

1008 m2’lik kapalı sera alanında Sulama Sistemi yer almakta olup arka bölümde 195 m2 büyüklüğünde Hangar, ön kısımda dış mekan süs bitkileri için 480 m2 büyüklüğünde Gölgelik alan bulunmaktadır. Giriş kısmımızda da İdari Bina konumlandırılmıştır. Üretilmesi planlanan Bitki gruplarının 2 yılın sonunda Petunya, hercaimenekşe, begonya, çuha, kadife çiçeği gibi 150.000 adet Mevsimlik çiçek, Biberiye, Lavanta, taflan, gül, Alev çalısı gibi 30.000 adet çalı grubu, Erguvan, oya ağacı, iğde, Limoni servi gibi 2500 adet ağaç-ağaçcık grubunun dikime hazır hale gelmesi hedefleniyor.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, konuşmasında “Fen İşleri Müdürlüğüne ve Park ve Bahçeler Müdürlüğüne, emeği geçen herkese ve katılım sağlayan tüm konuklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Kepezimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA