GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-01-2019 21:45   Güncelleme : 16-01-2019 22:07

Lapseki Asliye Ceza Hakiminin sosyal medya hesabındaki rezil paylaşımla ilgili açıklama

SOSYAL medya hesabından yaptığı bir paylaşımla yaptığı ilgili HSK 1. Dairesi'nce hakkında soruşturma başlatılan Hakim "Hesabıma belirsiz kişilerce rızam dışında girilmiş olup, siyasi paylaşım yapılmıştır.dedi

Lapseki Asliye Ceza Hakiminin sosyal medya hesabındaki rezil paylaşımla ilgili açıklama

Lapseki Adliyesi Hakimi Mehmet Şerif Aktürk’ün sosyal medya hesabından küçük kız çocukları ve CHP’yi bel altı ifadelerle hedef alan paylaşımları büyük tepki çekerken, gelen tepkiler sonrası açıklama yapan Hakim Şerif Aktürk, sosyal medya hesabının kendi rızası dışında kimliği belirsiz kişilerce ele geçirildiğini belirterek, söz konusu paylaşımların rızası dışıldığında yapıldığını ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağını bildirdi. Hakimler ve Savcılar Kurulu’ndan (HSK) yapılan açıklamada ise olaya ilişkin inceleme başlatıldığı kaydedildi.

Hakim Mehmet Şerif Aktürk’ün sosyal medya hesabından küçük kız çocukları ve CHP’yi hedef alan paylaşımlarda bulunulması tepki çekmişti

Facebook’ta “CHP ve zihniyetini istemiyoruz” adlı hesaptan “Biraz eğildiğinde külodu görünecek kadar mini etek giydirdikleri kızlara halkın önünde jimnastik hareketleri yaptırarak, ve 14-17 arasındaki çocuklara prezervatif dağıtıp zinaya teşvik ederek, ahlaktan, hayadan, dinden, imandan uzaklaştırmaya çalıştılar bu milleti. Elbette misyonu İslam düşmanlığı olan bir parti camiye giden çocuklardan rahatsızlık duyar” mesajı paylaşıldı.

Bu mesaj, Hakim Mehmet Şerif Aktürk’ün Facebook hesabında da yayımlandı.

Hakim Mehmet Şerif Aktürk, sosyal medyadaki tepkilerin ardından açıklamada bulunarak, “Hesabıma belirsiz kişilerce rızam dışında girilmiş olup siyasi paylaşım yapılmıştır an itibari ile haberim olmuştur. Rızam dışı içerik derhal silinmiştir. En yakın savcılığa bu hususta suç duyurusunda bulunulacaktır. Beni tanıyan yakın çevreme ve kamuoyuna duyurma ihtiyacı doğmuştur” mesajını paylaştı.