GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2019 22:03   Güncelleme : 09-01-2019 22:03

BTP Genel Başkanı Haydar Baş'a uzun namlulu silahlarla operasyon girişimi !

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın içinde olduğu araçta üst düzey bir FETÖ şüphelisi var denerek uzun namlulu silahlarla bir operasyon yapılmaya çalışıldı.

BTP Genel Başkanı Haydar Baş'a uzun namlulu silahlarla operasyon girişimi !

 

BTP GENEL BAŞKANI HAYDAR BAŞ'A UZUN NAMLULU SİLAHLARLA OPERASYON GİRİŞİMİ!

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın içinde olduğu araçta üst düzey bir FETÖ şüphelisi var denerek uzun namlulu silahlarla bir operasyon yapılmaya çalışıldığı ancak Haydar Baş ve beraberindekilerin tepkisi üzerine geri adim atıldığı açıklandı.

7 Ocak Pazartesi günü Balıkesir Susurluk’ta Prof.Dr. Haydar Baş’a “teröristtir” gerekçesi ile operasyon yapılmıştır.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın Avukatı Lütfullah Önder bu konuyla ilgili olarak, katıldığı TV programında önemli noktaların altını çizdi.

” Prof. Dr. Haydar Baş Bey e, Susurlukta çirkin bir saldırı ile kumpas kurulmuştur.” Diyen Av. Önder şu bilgilere yer verdi,

” Damadını asker ocağına teslim eden BTP lideri Prof.Dr. Haydar Baş dönüş yolunda (Balıkesir- Susurluk) skandal bir saldırıya maruz kalmıştır.
Terörle mücadele ekipleri ve çok sayıda polis tarafından uzun namlulu silahlarla yolu kesilen Haydar Baş’ın aracı kendisini takip eden 8 arabalı konvoydan ayrılarak Emniyet Amirliği binası içindeki büyük bir demir kapıdan içeri alınmaya çalışılmıştır.

Öncelikle belirtmek gerekir ki, biri dışında resmi giysili polisler Genel başkanı gördüklerinde “bu haydar Baş, bu hocam” diyerek yapılan muameleye karşı şaşkınlıklarını dile getirmiş; Sayın Baş’dan özür dilemişlerdir.

Bu tavra rağmen, sertçe bir tavırla provakasyonu sürdüren biri bayan 3 sivil polis olayı tahrik etmiş, bir sivil memur araçtan inmek isteyenlere belindeki silahı göstererek,  sözlü saldırıda ve tahrikte bulunmuştur.

Öyle ki, aracı durduran trafik polisi giysili memur, Sayın Baş ı göstererek , “terörist” budur demek iftirasını atmaktan çekinmemiştir.

Yaklaşık 30 dakika süren tartışmalar esnasında operasyonda yer alan ve emniyet amiri olduğunu belirten bir bayan görevli "emri ben verdim” demiştir.
Olaydan sonra Balıkesir İl emniyet Müdürlüğü TEM Şube amirleri ile görüştüklerini belirten Av. Önder, “ Prof.Dr. Haydar Baş’ın içinde olduğu araçta üst düzey bir FETÖ şüphelisi olduğu bilgisi üzerine Balıkesir TEM’den Susurluk İlçe emniyet müdürlüğüne talimatı kendilerinin verdiğini ifade ettiler.”  dedi.

Av.  Önder, “Balıkesir TEM’e bu bilgiyi kim verdi.? Operasyon emrini kim verdi?  Vali mi? İçişleri Bakanı mı? Yoksa başka biri mi? Sorularını sordu.

İÇ İŞLERİ BAKANI SOYLU YA ÇAĞRI

TV Programında konuyla ilgili konuşan BTP Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil ise ; “BTP liderinin ve kurmaylarının hukuksuz muameleye tepki göstermesi üzerine ekipte bulunan ve emniyet amiri olduğunu söyleyen bayan ihbarı bizzat kendisinin yaptığını ve talimatın da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldiğini söyledi.

Burada terörist olarak suçlanan ve operasyona maruz kalan isim bir siyasi partinin Genel Başkanı. Operasyonu yapanlar Süleyman Soylu’nun ismini veriyor. Biz buna ihtimal vermiyoruz ancak bu konuyu aydınlatmak da sayın bakanın görevidir” dedi.  Olayda adı geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da açıklama istedi.

Bakan Soylu'dan böyle bir talimat geldiğine ihtimal vermediklerini ifade eden BTP kurmayları ,  "bu olayı aydınlatmak ve genel başkanımıza yapılan saldırının arkasında kimlerin olduğunu bulmak İçişleri Bakanlığının görevidir " dediler.

BTP liderinin avukatları, hukuksuz saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını bu kumpasta parmağı olan herkesin hak ettiği cezayı almaları için her türlü yasal adımı atacaklarını ifade ettiler.

 

 

 

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA