GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-12-2018 19:19   Güncelleme : 27-12-2018 19:30

Güvenlik görevlisini öldüren zanlıya müebbet hapis verildi

Çanakkale’de geçtiğimiz Nisan ayında bir eğlence mekânında çıkan olayda bir güvenlik görevlisi vurularak öldürülmüş, bir diğer güvenlik görevlisi yaralanmıştı. 8 ay süren yargılamanın ardından mahkeme bugün karar verdi.

Güvenlik görevlisini öldüren zanlıya müebbet hapis verildi

21 Nisan 2018 gece saat 03.00 sularında yanında kesici alet ile Lodos adlı eğlence mekanına girmek isteyen E.Ş ve arkadaşı güvenlik tarafından içeriye alınmadı. Bir süre güvenlik ile tartışan E.Ş daha sonra olay yerinden ayrılarak aracına gitti. Bir süre sonra aracı ile mekâna geri dönen E.Ş. aracından inmeden mekana rastgele ateş açmaya başladı. E.Ş’nin silahından çıkan mermiler kapıda tartıştığı güvenlik görevlisi Levent B.’nin sırtından ve ayağından vurulurken; bir diğer güvenlik görevlisi de ayağından yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan Levent B. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

8 AY SÜREN YARGILAMA SONRASI KARAR ÇIKTI

Bir kişinin öldüğü ve bir kişinin de yaralandığı olayla ilgili olarak süren dava bugün sonuçlandı. Saldırıyı gerçekleştiren cinayet zanlısı E.Ş hakkında mahkeme heyeti müebbet hapis cezası verirken; olay esnasında E.Ş’nin yanında bulunduğu iddia edilen M.Ş. İsimli şahıs ise beraat etti.

 

Kaynak- Aynalı Pazar